Știri

“Scuipaciosul” Zglobiu a dat o flegma intregii clase politice romanesti

Nu stiu ce a fost in mintea lui Adrian Zglobiu cand a facut acest gest reprobabil dar poate ca asta e singurul mod in care oamenii isi pot descarca scarba si greata pe care o au la adresa politicienilor din Romania. Nu sunt sigur ca daca in locul lui Basescu s-ar fi aflat Ponta nu ar fi fost aceeasi scena.

Poate ca aceasta flegma a fost adresata intregii clase politice din Romania. Poate ca Zglobiu nu a avut cuvintele potrivite si nu s-a putut “exprima” decat prin aceasta manifestare.

Poate asa a vrut el sa zica politicienilor romani ca “Nu vrem gaze de sist“, ca nu vrem cianura, ca nu vrem sa ni se mai taie padurile, ca nu vrem sa ni se mai distruga sistemele de invatamant si de sanatate, ca nu vrem multe dintre hotille si actiunile mafiote intreprinse impotriva poporului roman.

“Scuipaciosul” Zglobiu a dat o flegma intregii clase politice romanesti

 

Poate asa a vrut el sa spuna ca nu mai vrem saracie, ca nu mai vrem somaj, ca nu mai vrem “privatizari” frauduloase, ca nu mai vrem demagogie, ca nu mai vrem taieri de salarii si pensii, ca nu mai vrem analfabeti in politica!

Poate asa a vrut sa spuna ca romanii s-au saturat de actuala clasa politica mafiota si corupta si ca e timpul sa fie inlocuiti. Poate ca a vrut sa spuna ca nici cu scuipatul intregii trai nu se mai spala si nu se mai curata mizeria din politica romaneasca.

Poate a vrut sa spuna ca presedintele si politicienii se afla in slujba oamenilor si nu oamenii in slujba politicienilor asa cum au inteles ei. Singurul regret al multora dintre noi este ca nu “s-au bucurat” toti politicienii romani care s-au tot rotit intr-o forma sau alta la conducerea tarii de acelasi tratament ca si Basescu in Portul Constanta.

Poate ca Adrian Zglobiu deja a votat cu o zi inainte sa inceapa alegerile. Poate ca el a decis sa puna “stampila” pe clasa politica intr-un mod cu totul si cu totul original.

Cand clasa politica nu mai serveste intereselor celor care i-au ales si le-au dat responsabilitatea de a conduce destinele tarii atunci trebuie indepartata la nevoie si cu pari si cu pietre. Un scuipat nu a facut decat sa mai spele poate din mizeria politicii romanesti, pana la urma Adrian Zglobiu poate spune ca nu l-a scuipat nici in fata nici in plex pe presedinte, o fi fost nenorocitul de pixel albastru!

Sursa: Glasul-Moldovei.blogspot.md

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

4 Mai 1775 – A avut loc o convenție turco-austriacă în Constatinopole, prin care Bucovina este cedată de Poarta Otomană monarhiei habsburgice

În aprilie 1775, a urmat o convenție turco-austriacă în Constatinopole, prin care Bucovina este cedată…

2 zile ago

MAE dezminte “lista neagră” a Administrației americane referitoare la sancțiuni impuse găștii uzurpatoare

Informație zilei, lansată de către postul de televiziune România TV, este combătută și contrazisă chiar…

2 zile ago

Invitație la lectură: Secția Amazoanelor – File din istoria spionajului horthyst pe teritoriul României

Cu ceva timp în urmă am intrat în posesia unei cărți foarte interesante care redă…

3 zile ago

Melancolie

Eram și noi ca stele aprinse în boltă Clipesc fermecător și se salută Am dat…

6 zile ago

26 Aprilie 1917 –  Memoriul de la Darnița (Kiev, Ucraina) a românilor transilvăneni prizonieri afirmă dreptul popoarelor la autodeterminare

S-a vorbit din păcate și se vorbește extrem de puțin despre un eveniment semnificativ din…

o săptămână ago

25 Aprilie 1954 – O situaţie aproape incredibilă, numele unor români decedați maghiarizate pe adeverințele de înhumare

Atunci când se vorbește despre maghiarizarea forțată a românilor de pe teritoriul Transilvaniei, majoritatea au…

o săptămână ago