Romanii au comis-o din nou. Un grup de soldati romani aflati la niste exercitii NATO in Ungaria au agatat in timpul noptii de acoperisul Parlamentului maghiar din Budapesta o pereche de bocanci foarte urat mirositori carea aveau pe talpi scrijelit „1 Decembrie 1918”. Incidentul s-a intamplat in urma cu cateva luni dar abia astazi si-au dat seama si autoritatile de la Budapesta de semnificatia gestului.
Romanii au comis-o din nou. Au agatat o pereche de bocanci pe Parlamentul Ungariei
Ministrul de externe al Ungariei va inainta o cerere omologului sau roman pentru a cere explicatii despre acest incident.
Nota:
Ultimele postari ale lui Glasul.info (vezi toate)
- 18 Aprilie 1942 – Comuna Viile Sătmarului. Refugiatul Pop Vasile spânzurat de subsuori, timp de 5 zile, și zilnic stropit cu apă rece - 18 aprilie 2025
- 17 Aprilie 1906, Birchiș – Sătenii nu vor să voteze candidatul ungur. Jandarmii maghiari deschid focul asupra mulţimii - 17 aprilie 2025
- Student român discriminat la Oradea pentru că purta la gât un medalion cu lupul dacic - 12 aprilie 2025