Copiii dintr-o scoala din Germania au fost obligati sa curete gunoaiele lasate in urma de imigranti. Initiativa scolii respective i-a infuriat la culme pe parinti, care s-au aratat profund revoltati de asemenea proiecte “educative”. Parintii din Germania spun ca lucrurile au ajuns prea departe si s-a ajuns efectiv la o adevarata bataie de joc, aratandu-se profund nemultumiti de initiativa unei scoli care i-a fortat pe copii sa curete potopul de gunoaie lasate in urma de valul de imigranti clandestini ajunsi in tara.
Halucinant! Copiii germani au fost fortati sa curete gunoaiele lasate in urma de imigranti
Parintii din Germania au luat efectiv foc atunci cand au auzit ca initiativa scolii nu se opreste la stransul gunoaielor, ci se doreste ca elevii sa desfasoare activitati in centrele de gazduire ale refugiatilor, unde vor ajuta la pregatirea mancarii sau vor curata si schimba lenjeria de pe paturi.
Unul dintre parintii furiosi a postat o scrisoare primita de la scoala in care invata copilul sau, in care sunt prezentate detaliile proiectului. Ministrul educatiei a confirmat faptul ca aceasta scrisoare este autentica. In aceasta saptamana, copiii de la o scoala din Lübeck au pus lenjerii proaspete pe paturi, au sortate imbracaminte si au ajutat in bucatarie intr-un centru de cazare pentru refugiati.
https://youtube.com/watch?v=dqXmpPMSDmU
Foto: infowars.com
[tp_product id=”194108527″ feed=”396″]
- În România românii cer în stradă dreptul la învățământ în Colegiul Național „Mihai Viteazul” din Sfântu-Gheorghe - 23 mai 2025
- 17 Mai 1876 – Hristo Botev și cetnicii lui pleacă din București spre Giurgiu pentru a reîncepe răscoala înăbușită între timp de turci - 17 mai 2025
- 17 Mai 1653 – Are loc Bătălia de la Finta, între armata moldoveană condusă de Vasile Lupu şi cea munteană, condusă de Matei Basarab - 17 mai 2025