Transnistria se afla in pragul colapsului financiar
Dovada ca legea 217/2015 este de inspiratie bolsevica: Tiraspolul pedepseste penal pe cei care neaga rolul “pozitiv” al “pacificatorilor” rusi
Atunci cand a fost introdusa pe cai profund oculte, clocita si eclozata cel mai probabil in afara granitelor Romaniei, legea anticonstitutionala si antiromaneasca 217/2015 a venit cu o formulare specifica mai degraba infamelor directive NKVD-iste, cu un limbaj de lemn, care amintea de propaganda bolsevica din Romania de la mijlocul secolului trecut.
Conceputa chipurile pentru a stopa extremismul nationalistilor romani, asa zisa lege 217/2015 are ea insasi un caracter extrem, de inspiratie totalitara, o masura legislativa care pune pumnul in gura si incalca grav Constitutia Romaniei si libertatea constiintei, libertatea gandirii si a opiniilor.
Tiraspolul pedepseste penal pe cei care neaga rolul “pozitiv” al “pacificatorilor” rusi, informeaza RIA Novosti. Codul Penal al regiunii separatiste de peste Nistru a fost imbogatit recent de catre Consiliul Suprem din Transnistria cu un amendament prin care se introduce raspunderea penala pentru cei care neaga rolul “pozitiv” al “pacificatorilor” rusi prezenti in republica separatista.
Intre legea 217/2015 din Romania si proaspata “masura legislativa” votata de catre autoritatile separatiste din Transnistria nu exista prea mari deosebiri: ambele sunt de inspiratie bolsevica, specifice unei gandiri totalitare.
În aprilie 1775, a urmat o convenție turco-austriacă în Constatinopole, prin care Bucovina este cedată…
Informație zilei, lansată de către postul de televiziune România TV, este combătută și contrazisă chiar…
Cu ceva timp în urmă am intrat în posesia unei cărți foarte interesante care redă…
S-a vorbit din păcate și se vorbește extrem de puțin despre un eveniment semnificativ din…
Atunci când se vorbește despre maghiarizarea forțată a românilor de pe teritoriul Transilvaniei, majoritatea au…
Leave a Comment