Germania

Presa germana: imigrantii sunt adusi cu avioanele in secret la adapostul noptii

Autoritatile guvernamentale germane au gasit o cale prin care sa ocoleasca obstacolele fizice sau de alta natura, pentru a putea aduce in secret imigranti in marile orase ale Germaniei, la adapostul noptii, scrie portalul german de stiri Kopp. Gardurile ridicate de Ungaria, Bulgaria, Croatia si Macedonia poate ca au taiat elanul migratiei masive pe ruta balcanica catre Europa, insa autoritatile germane investesc timp si bani pentru a sunta toate aceste eforturi si a continua aducerea de imigranti in secret.

Nici violurile in masa de la Koln, nici inmultirea infractiunilor cu violenta care au la origine implicarea directa a imigrantilor, nici atentatele teroriste sau faptul ca printre imigranti s-au infiltrat si membri ai unor grupari teroriste, nu sunt motive suficiente pentru ca politica cu privire la imigratie, considerata deja de-a dreptul tembela de catre opinia publica din Germania, sa fie stopata.

Presa germana: imigrantii sunt adusi cu avioanele in secret la adapostul noptii

In secret, la adapostul noptii, contrar intereselor si opiniei cetatenilor germani, autoritatile din Germania organizeaza curse aeriene programate sa ajunga pe timpul noptii in tara, care transporta imigranti ce sunt preluati imediat dupa aterizare de autobuze care ii duc la diverse centre de primire.

Imigrantii sunt adusi din Grecia si din Turcia, apoi sunt preluati de catre Oficiul Federal pentru Migratie si Refugiati (BAMF) si distribuiti catre centrele de primire. Mai multi martori oculari au descris pentru portalul german de stiri Kopp forfota care incepe la miezul noptii pe aeroporturile din Germania, numind-o ironic “ora de varf a refugiatilor”.

Glasul.info

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

20 Iunie 1942 – O pagină dramatică din istoria Transilvaniei: uciderea lui Lungu Ioan, un bătrân român de 70 de ani din satul Vânători, Cluj

În anul 2020, istoricul român Vasile Lechințan publica un cutremurător studiu despre atrocitățile petrecute în…

21 de ore ago

19 Iunie 1824 – Răscoala de la Şepreuş din județul Arad, răscoala țăranilor români împotriva opresiunii maghiare

Pe 19 iunie 1824, în satul Șepreuș (județul Arad, Transilvania), a izbucnit o răscoală țărănească…

2 zile ago

18 Iunie 1942 – La Baia Mare ceferistul Bontoș Mihai a fost invitat de primarul orașului să-și maghiarizeze numele. A refuzat

Aceasta este o relatare istorică semnificativă despre rezistența identitară în fața maghiarizării forțate în perioada…

3 zile ago

Nu interziceți memoria Rezistenței anticomuniste! Apelul Fundației Ion Gavrilă Ogoranu către Avocatul Poporului, Curtea Constituțională și Președintele României

Domnule Președinte, Doamnă Avocat al Poporului, Domnilor judecătoriai CCR, Considerăm că vă revine o imensă responsabilitate deoarece,…

4 zile ago