Dragos Patraru: “Vedeti fratilor de ce e gresit sa iesiti in strada si sa cereti inchiderea unor posturi TV?”.
De cateva luni bune, Digi 24 este alaturi de Hotnews in fruntea promotorilor infiintarii unui soi de “Minister al Adevarului”, prin care sa fie cenzurate stirile care nu sunt favorabile unor anumite optiuni politice sau unor ideologii importate de curand in Romania.
Cu toate ca resursele, organizarea si profesionalismul de care pareau sa dea dovada initial ar fi putut face din postul de televiziune detinut de catre RCS&RDS unul dintre canalele de top din mass media din Romania, s-a preferat in mod total gresit si inexplicabil transformarea acestui post de televiziune, secondat de alti sateliti mai mici din presa, intr-un berbece politic si ideologic, care sa starneasca greata pana si celui mai tare de stomac telespectator.
Dragos Patraru: “Vedeti fratilor de ce e gresit sa iesiti in strada si sa cereti inchiderea unor posturi TV?”
Realizatorul emisiunii “Starea Natiei”, Dragos Patraru, este singura voce de la Digi 24 care a avut curajul sa vorbeasca impotriva cenzurii la care militau si incurajau ciracii globalismului inregimentati la “JIJI TV”.
[info]1984 – George Orwell [/info]Glasul.info
[sg_popup id=”42″ event=”onload”][/sg_popup]- 12 iulie 1907 – Jandarmii unguri sfârtecă rochia domnișoarei Sofia Cercel pentru că avea în cusătură cele trei culori românești - 12 iulie 2025
- 11 iulie 1848 – Lajos Kossuth cere recrutarea de soldați pentru armata ungară, inclusiv din Transilvania, ceea ce provoacă rezistență la recrutare din partea românilor - 11 iulie 2025
- 10 Iulie 1773 – Raportul împăratului Iosif al II-lea menționa că multe familii de români au emigrat în Moldova sau Țara Românească - 10 iulie 2025