"Chichirăciunile" societatii romanesti! Lucru necurat maica de cum nu le sunt masurate spinarile celor care protesteaza neautorizat!?, Foto: captura facebook.com
“Chichirăciunile” societatii romanesti! Lucru necurat maica de cum nu le sunt masurate spinarile celor care protesteaza neautorizat!?
Cand au iesit in urma cu cativa ani romanii in strada sa protesteze impotriva celui mai mare jaf si a coruptiei generalizate instituite in timpul regimului mafiei portocalii (n.r. sustinute culmea, chiar de catre multi dintre actualii #rezistenti ce zbiara acum in mod ipocrit impotriva coruptiei), li s-au rupt picioarele si coastele celor care protestau fara autorizatie. Numa’ astia protesteaza cu voie de la stapanire, de parca ar protesta stapanirea in sine. Curat murdar, coana Chichirău!
Inca o nedumerire mare este legata de faptul ca #rezist-entii cereau demiterea guvernului Grindeanu la inceput de an, insa tot ei il sustin acum!?Atunci se impune neaparat o intrebare mai mult decat pertinenta: in februarie a fo’ numa’ circ?
Nemultumiri exista multe in randul populatiei din Romania. Insa ce credeti ca s-ar intampla daca unii dintre noi, persoane simple, neafiliate nici la ONG-uri cu finantare sorosista, nici la diferite servicii stiute si nestiute, ar protesta neautorizat in strada?
Cu siguranta multi dintre voi stiti deja raspunsul. Pe langa niste usturatoare sanctiuni pecuniare exista posibilitatea sa primiti cadou si o vacanta involuntara cu internare prin spitale dupa ce faceti cunostinta cu dotarile fortelor de ordine.
Romanii au vazut asta cu siguranta, ori de cate ori poporul iesit in strada a “cantat fals”, melodii sau scandari care nu gadilau in mod armonios urechile stapanirii din Romania.
Cine poate protesta neautorizat pe domeniul public din Romania fara a se teme nici macar o clipa de posibilele repercusiuni?Daca unii dintre noi ar incerca sa protesteze neautorizat in strada cat credeti ca ar “rezista” neamendati sau chiar poate si nebatuti? Este de acum deja limpede pentru multi dintre noi: numai “Chichirăciunile” societatii romanesti.
PS: Acesta este un pamflet si trebuie privit ca atare
Sursa: Glasul.info
În anul 2020, istoricul român Vasile Lechințan publica un cutremurător studiu despre atrocitățile petrecute în…
19 Iunie 1821 - Bătălia de la Drăgășani a avut loc pe 7/19 iunie 1821…
Pe 19 iunie 1824, în satul Șepreuș (județul Arad, Transilvania), a izbucnit o răscoală țărănească…
„În faţa proporţiei de masă a bejeniei, autorităţile sunt silite să ia măsuri de întărire…
Aceasta este o relatare istorică semnificativă despre rezistența identitară în fața maghiarizării forțate în perioada…
Domnule Președinte, Doamnă Avocat al Poporului, Domnilor judecătoriai CCR, Considerăm că vă revine o imensă responsabilitate deoarece,…
Leave a Comment