libris.ro
Categories: Pamflet

Ghinion, a fost decapată cucuveaua mov!

Ghinion, a fost decapată cucuveaua mov!

Rar ne-a fost dat să mai vedem atâtea funduri trântite de pământ, atâtea lacrimi vărsate ca la festivitățile și comemorările nord coreene, precum au fost cele de după anunțul făcut de CCR cu privire la revocarea lui Kovesi.

O mulțime de tăietori de frunze la câini, adevărații asistați social din România, întreținuți fie din fonduri publice, fie din finanțări venite din afara țării, dar care de cele mai multe ori se răsfrâng prin consecințele lor asupra sorții tuturor românilor, transformându-se pentru mulți dintre români în lacrimi și suferințe, au început să zbiare și să protesteze împotriva deciziei luate de către CCR cu privire la revocarea lui Kovesi.

Păi bine măi deontologilor și “câinilor de pază” ai democrației, așa cum în mod ipocrit s-au autointitulat unii dintre voi: când cu suspendarea lui Băsescu unde erați să protestați pe străzi la fel de energic precum o faceți acum? Sau atunci erați constipați, cel puțin din punct de vedere ideologic, și nu o puteați face?

Lucian Mandruță, Foto: facebookLucian Mandruță, Foto: facebook
Lucian Mandruță, Foto: facebook

Toată floarea cea vestită a pupincurismului securistoid ține cu dinții de penele cucuvelei mov, pentru a nu fi izgonită din scorbura DNA-ului. Bolșevism demn de bunicii și străbunicii lor din anii ’50… Observați? Bâlbuță știa dinainte prin intermediul Hoitnewz ce va face CCR-ul!

PS: acesta este un pamflet și trebuie privit ca atare.

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

20 Iunie 1942 – O pagină dramatică din istoria Transilvaniei: uciderea lui Lungu Ioan, un bătrân român de 70 de ani din satul Vânători, Cluj

În anul 2020, istoricul român Vasile Lechințan publica un cutremurător studiu despre atrocitățile petrecute în…

4 zile ago

19 Iunie 1824 – Răscoala de la Şepreuş din județul Arad, răscoala țăranilor români împotriva opresiunii maghiare

Pe 19 iunie 1824, în satul Șepreuș (județul Arad, Transilvania), a izbucnit o răscoală țărănească…

5 zile ago

18 Iunie 1942 – La Baia Mare ceferistul Bontoș Mihai a fost invitat de primarul orașului să-și maghiarizeze numele. A refuzat

Aceasta este o relatare istorică semnificativă despre rezistența identitară în fața maghiarizării forțate în perioada…

6 zile ago

Nu interziceți memoria Rezistenței anticomuniste! Apelul Fundației Ion Gavrilă Ogoranu către Avocatul Poporului, Curtea Constituțională și Președintele României

Domnule Președinte, Doamnă Avocat al Poporului, Domnilor judecătoriai CCR, Considerăm că vă revine o imensă responsabilitate deoarece,…

o săptămână ago