Categories: #RezistUSR

George Mioc: “Partidul domnului Cioloș este, în acest moment, mai la stânga decât PSD!”

Comentariile făcute de specimenle cu creiere bolșevizate din alianța USR & PLUS au stârnit numeroase comentarii în societatea românească, producând rumoare și stupefacție în rândul opiniei publice din România.

Într-o postare de pe o rețea de socializare, domnul George Mioc se arată și el extrem de dezamăgit de ideile pe care le propagă tinerii lui Cioloș, criticând comentariile făcute de către o membră de bază a conducerii PLUS, Oana-Maria Bogdan.

“Citesc șocat apologia pe care o face regimului comunist o doamnă aflată in conducerea formațiunii PLUS, Oana-Maria Bogdan, și pe care domnul Cioloș o admiră foarte mult:

“Cred că un pas important al omenirii este cel al renunțării la proprietate. Când nu vor mai exista teritorii care să aparțină unui om, trib, neam sau corporație”! Acesta este comunismul visat de Karl Marx.

Pentru îndeplinirea acestui “ideal”, au fost uciși zeci de milioane de oameni, din China în Albania sau din Coreea de Nord în România sau Rusia. Incultura nu justifică prostiile criminale scrise de un lider al partidului PLUS. Atacul împotriva proprietății private se armonizează cu agresiunea impotriva bisericii creștine: este exact ceea ce au făcut comuniștii când au preluat puterea. Partidul domnului Cioloș este, in acest moment, mai la stânga decât PSD!”, a scris George Mioc‎ pe facebook

George Mioc: “Partidul domnului Cioloș este, în acest moment, mai la stânga decât PSD!”, Foto: facebook

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

Ateliere de vară la o parohie din Târgu Jiu care nu are încă finalizate lucrările la exterior și interior!

Deși nu sunt finalizate încă lucrările la exterior și interior, parohia Sfântul Mare Mucenic MINA,…

o zi ago

4 Iulie 1848 – Românii din Munții Apuseni încep să se înarmeze, sub conducerea lui Avram Iancu

Ziua de 4 iulie 1848, acest moment marchează începutul unei etape esențiale în Revoluția Română…

2 zile ago

3 Iulie 1910 – Român amendat de unguri pentru că pe harnașamentul calului erau prezente cele trei culori ale tricolorului românesc

Unul dintre paradoxurile antiromânismului din Ardealul teorizat de administrația maghiară în perioada dualismului austro-ungar este…

3 zile ago

2 Iulie – T𝐫𝐞𝐜𝐞𝐫𝐞𝐚 𝐝𝐢𝐧 𝐢𝐬𝐭𝐨𝐫𝐢𝐞 𝐢̂𝐧 𝐯𝐞𝐬̦𝐧𝐢𝐜𝐢𝐞 𝐚 𝐢𝐥𝐮𝐬𝐭𝐫𝐮𝐥𝐮𝐢 𝐯𝐨𝐢𝐞𝐯𝐨d Ștefan cel Mare, manifestare organizată de Muzeul Judeţean “Ştefan cel Mare” din Vaslui

"„𝐄𝐭𝐞𝐫𝐧𝐚̆ 𝐫𝐞𝐜𝐮𝐧𝐨𝐬̦𝐭𝐢𝐧𝐭̦𝐚̆ 𝐢𝐥𝐮𝐬𝐭𝐫𝐮𝐥𝐮𝐢 𝐯𝐨𝐢𝐞𝐯𝐨𝐝, 𝐒̦𝐭𝐞𝐟𝐚𝐧 𝐜𝐞𝐥 𝐌𝐚𝐫𝐞!” Miercuri, 2 iulie 2025, începând cu ora 10:00,…

4 zile ago