Categories: DiverseEvenimente

Echipa noastră a publicat nr. 75 al revistei MAGAZIN CRITIC! Astăzi se împlinesc 15 ani de la înființarea publicaței!

Sărbătorim prin muncă! La 15 ani de la înființarea publicației de cultură și atitudine civică MAGAZIN CRITIC, noul număr al revistei a fost publicat și luna aceasta. Publicația apare periodic și în varianta scrisă doar la comenzile cititorilor. Au semnat pentru redacția noastră sute de scriitori poeți și ziariști celebri. Pentru Dumnezeu și neamul nostru, facem ceea ce facem! “În El trăim, ne mișcăm și suntem!”

LA MULȚI ANI!

  • Pentru a intra în posesia integrală a revistei şi pentru abonamente, contactaţi adresele de email: magazincritic2007@gmail.com sau telefonul: 0728353441.

Constantinescu-Motru Ioan

Analist politic și ziarist

Leave a Comment

Recent Posts

4 Mai 1775 – A avut loc o convenție turco-austriacă în Constatinopole, prin care Bucovina este cedată de Poarta Otomană monarhiei habsburgice

În aprilie 1775, a urmat o convenție turco-austriacă în Constatinopole, prin care Bucovina este cedată…

4 zile ago

MAE dezminte “lista neagră” a Administrației americane referitoare la sancțiuni impuse găștii uzurpatoare

Informație zilei, lansată de către postul de televiziune România TV, este combătută și contrazisă chiar…

5 zile ago

Invitație la lectură: Secția Amazoanelor – File din istoria spionajului horthyst pe teritoriul României

Cu ceva timp în urmă am intrat în posesia unei cărți foarte interesante care redă…

6 zile ago

Melancolie

Eram și noi ca stele aprinse în boltă Clipesc fermecător și se salută Am dat…

o săptămână ago

26 Aprilie 1917 –  Memoriul de la Darnița (Kiev, Ucraina) a românilor transilvăneni prizonieri afirmă dreptul popoarelor la autodeterminare

S-a vorbit din păcate și se vorbește extrem de puțin despre un eveniment semnificativ din…

2 săptămâni ago

25 Aprilie 1954 – O situaţie aproape incredibilă, numele unor români decedați maghiarizate pe adeverințele de înhumare

Atunci când se vorbește despre maghiarizarea forțată a românilor de pe teritoriul Transilvaniei, majoritatea au…

2 săptămâni ago