Ce cauta Ponta in functia de prim ministru?
Iata ca acum prim sinistrul Romaniei ne dovedeste inca o data, daca unii inca mai aveau nevoie, nivelul sau intelectual. Mai grav decat apelativul utilizat pentru o doamna care mai este si ministrul al apelor este faptul ca acest individ ajuns prim ministru priveste aceste inundatii ca pe o „plimbarica” cu barcuta.
Cand atatia oameni isi vad agoniseala de o viata pusa de pericol, unii dintre ei isi vad pusa in pericol chiar viata sau mijloacele de trai, Tonta se umple de „respect” atat prin declaratiile date parca de un scolar aflat la pubertate cat si prin scenele pline de un penibil imens, demne de o tragicomedie numai buna de pus in scena unui teatru.
Ce cauta Ponta in functia de prim ministru?
Aidoma lui Don Quixote si Sancho Panza, interpretati de Ponta si Dragnea, o salveaza pe Dulcinea, nimeni alta decat ministrul apelor din Romania, cunoscuta unor si sub numele de ” Fa Doina”. Pacat ca nu mai avem un Caragiale sau pe altcineva ca el pentru caci s-ar fi putut scrie niste scenete „delicioase”, numai bune de jucat pe scenele teatrelor.
PS: Acesta este un pamflet si trebuie privit ca atare
Sursa: Glasul-Moldovei.blogspot.md
- 17 Aprilie 1906, Birchiș – Sătenii nu vor să voteze candidatul ungur. Jandarmii maghiari deschid focul asupra mulţimii - 17 aprilie 2025
- Student român discriminat la Oradea pentru că purta la gât un medalion cu lupul dacic - 12 aprilie 2025
- 9 Aprilie 1942 – Horthyștii unguri i-au înjugat pe premilitarii români la grapă și au grăpat cu ei 4 jugăre - 9 aprilie 2025
cascadori rasului ponta si dragnea in loc sa aduca pompe sa traga apa se plinba cu barca asa e condusa si tara fara nici o perspectiva de salvare !
Acest prim snistrul al tarii este cel care ne-a insultat si ne insulta inteligenta – atit cit este! – in cel mai cinic si josnic mod!