Categories: Știri

Halucinant! Copiii germani au fost fortati sa curete gunoaiele lasate in urma de imigranti

Copiii dintr-o scoala din Germania au fost obligati sa curete gunoaiele lasate in urma de imigranti. Initiativa scolii respective i-a infuriat la culme pe parinti, care s-au aratat profund revoltati de asemenea proiecte “educative”. Parintii din Germania spun ca lucrurile au ajuns prea departe si s-a ajuns efectiv la o adevarata bataie de joc, aratandu-se profund nemultumiti de initiativa unei scoli care i-a fortat pe copii sa curete potopul de gunoaie lasate in urma de valul de imigranti clandestini ajunsi in tara.

Halucinant! Copiii germani au fost fortati sa curete gunoaiele lasate in urma de imigranti

Parintii din Germania au luat efectiv foc atunci cand au auzit ca initiativa scolii nu se opreste la stransul gunoaielor, ci se doreste ca elevii sa desfasoare activitati in centrele de gazduire ale refugiatilor, unde vor ajuta la pregatirea mancarii sau vor curata si schimba lenjeria de pe paturi.

Unul dintre parintii furiosi a postat o scrisoare primita de la scoala in care invata copilul sau, in care sunt prezentate detaliile proiectului. Ministrul educatiei a confirmat faptul ca aceasta scrisoare este autentica. In aceasta saptamana, copiii de la o scoala din Lübeck au pus lenjerii proaspete pe paturi, au sortate imbracaminte si au ajutat in bucatarie intr-un centru de cazare pentru refugiati.

Foto: infowars.com

[tp_product id=”194108527″ feed=”396″]

 

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

Echipa noastră a publicat numărul 89 al revistei MAGAZIN CRITIC

Revista MAGAZIN CRITIC a împlinit 18 ani de apariție neîncetată. Din luna martie 2007, revista…

o zi ago

4 Mai 1775 – A avut loc o convenție turco-austriacă în Constatinopole, prin care Bucovina este cedată de Poarta Otomană monarhiei habsburgice

În aprilie 1775, a urmat o convenție turco-austriacă în Constatinopole, prin care Bucovina este cedată…

o săptămână ago

MAE dezminte “lista neagră” a Administrației americane referitoare la sancțiuni impuse găștii uzurpatoare

Informație zilei, lansată de către postul de televiziune România TV, este combătută și contrazisă chiar…

o săptămână ago

Invitație la lectură: Secția Amazoanelor – File din istoria spionajului horthyst pe teritoriul României

Cu ceva timp în urmă am intrat în posesia unei cărți foarte interesante care redă…

2 săptămâni ago

Melancolie

Eram și noi ca stele aprinse în boltă Clipesc fermecător și se salută Am dat…

2 săptămâni ago