Categories: Pamflet

Mai multe ONG-uri sunt gata sa-i ofere adapost unei maimute urlatoare !

Iata ca in Romania mai sunt si evenimente placute nu doar scandaluri sau stiri despre tot felul de tragedii sau fapte ingrozitoare. Mai multe ONG-uri din tara noastra s-au oferit sa-i ofere adapost uneia dintre cele mai spectaculoase maimute urlatoare care traieste pe plaiurile noastre.

Maimuta face parte dintr-o specie care are o dieta specializata mancand doar mere verzi de import , preferandu-le pe cele din Turcia pentru cantitatea garantata de pesticide. Specialistii antropologi ar fi dorit-o si ei pentru a o studia dar mai multe ONG-uri care se ocupa cu protectia animalelor s-au opus initiativei lor.

Intr-un interviu acordat unui site de cultura care a scapat de curand din duba jandarmeriei specialistii antropologi au afirmat ca ar fi vrut sa studieze mai amanuntit maimuta pentru ca au suspiciunea ca de fapt nu ar fi blonda cu adevarat si ar fi suferit de fapt mai multe tratamente cosmetice inclusiv vopsirea blanii.

Pana sa fie incredintata ONG-urilor care doresc sa-i ofere adapost si ingrijire , maimuta urlatoare trebuie mai intai capturata. Ultima data a fost vazuta intr-un cartier de romi care s-au oferit s-o deparaziteze. Toti cei care o vad si pot oferi detalii sunt rugati sa sune la Centrul de Control al Animalelor salbatice .

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

De ce pune toată lumea acid salicilic pe față? Răspunsul unui dermatolog

Dacă ai petrecut măcar câteva minute în fața raftului de cosmetice sau pe un forum…

5 zile ago

9 Iunie 1818 – Primul zbor cu un balon cu aer cald care zboară deasupra Bucureștiului. Aerostatul a fost numit “bășica lui Vodă Caragea”

În primele decenii ale secolului al XIX-lea, Bucureștiul începea să cunoască influențele civilizației occidentale, iar…

6 zile ago

8 Iunie 1897 – Români amendați la Șomcuta Mare pentru că au cântat în limba română

8 iunie 1897 - Șomcuta Mare. Dr. N. Nilvan si Vasile Dragos sunt pedepsiți cu…

o săptămână ago