Basescu scuipat de un tanar la Constanta
In momentul in care presedintele Traian Basescu cobora de pe vasul scoala Mircea a fost scuipat de catre un tanar aflat in multime. Barbatul a fost imediat imboliziat de catre serviciul de paza si protectie ale presedintelui.
In portul Constanta a fost organizat un concurs intre vase cu panze, intre mai multe clase de veliere si presedintele a vizitat unul dintre cele doua vase romanesti aflate in port, vasul scoala Mircea.
Dupa ce tanarul care l-a scuipat pe Basescu a fost imobilizat de catre ofiterii SPP, presedintele a continuat sa vorbeasca cu oamenii timp de cateva minute dupa care s-a urcat in masina si a plecat din port.
[textblock style=”6″]Asta sa fi fost exprimarea opiniei politice a acestui tanar? O fi considerat ca asa trebuie el sa voteze si sa sanctioneze clasa politica? Numai ca a gresit ziua de vot. Abia maine sunt alegerile! El a pus “stampila” prea devreme.[/textblock]
[textblock style=”7″]Poate se propune un nou sistem de vot la romani: votul prin scuipatura. Astfel politicianul care va fi cel mai putin scuipat va fi cel care va castiga, altfel spus va fi ales cel mai “curat” politician.[/textblock]
Sursa: Glasul-Moldovei.blogspot.md
7 august 1970 – Redescoperirea rădăcinilor culturii românești prin inaugurarea „Casei Dosoftei” la Iași La…
6 August 1849- La Buteni, în comitatul Arad, 8 (opt) români sunt uciși pentru că s-au…
5 August 1908, Ineu - Arad. Preotul Ioan Popovici din Buteni este pedepsit de solgabirău…
La 3 august 1919, istoria Banatului și a întregii Românii Mari a cunoscut un moment…
3 August 1929 – Nașterea Regiei Autonome PTT, piatra de temelie a comunicațiilor moderne românești…
2 August 1414 – Alexandru cel Bun își asociază fiul la domnie (Moldova).Domnitorul Alexandru cel…
Leave a Comment