Categories: SerbiaȘtiri

Un român din Grebenat (Serbia) a fost răpit și apoi măcelărit, iar ucigașul lui a fost prins la Biserica Albă

Dupa ce un etnic roman din Serbia a fost găsit măcelărit, corpul acestuia fiindu-i segmentat și pus in niște pungi, a fost arestat un suspect în localitatea Biserica Albă (Bele Crkve, Serbia).

Suspectul este acuzat ca l-ar fi omorat pe Pavel Anka, în vârsta de 75 de ani, un etnic român din satul Grebenat (Grebenca). Suspectul, Milan Grujičić de 39 de ani, a fost arestat preventiv pentru 48 de ore.

Românul Pavel Anka fusese văzut pentru ultima dată în viață pe data de 9 februarie după amiaza, iar după ce i-a fost raportată dispariția către autorități poliția a inceput o anchetă în urma căreia a fost descoperită această crimă monstruoasă.

Un român din Grebenat (Serbia) a fost răpit și apoi măcelărit, iar ucigașul lui a fost prins la Biserica Albă

Pavel Anca, 65 de ani, ucis cu focuri de arma si apoi macelarit si transat in mai multe segmente

Update:  Poliția sârbă a mai arestat încă un bărbat (M. D), în vârstă de 63 de ani, care este suspectat că ar fi comis crima împreună cu primul suspect care fusese inițial reținut, Milan Grujičić de 39 de ani.

Din primele date rezulta ca batranul avel Anka, în vârsta de 75 de ani, a fost mai întâi împușcat si apoi măcelărit și tranșat de către cei doi suspecți.

Pavel Anca, romanul ucis cu bestialitate in Grebenat (Serbia)

Românii din Serbia sunt și ei la rândul lor consternati de ceea ce s-a întâmplat, mai ales ca le este greu sa afle cine este autorul acestei fapte, deoarece poliția și autoritățile sârbe ascund încă identitatea acestuia.

“Aceste este Pavel Anca (in mijloc), romanul nostru de la Grebenat omorat cu bestialitate. Odihneasca-se in pace, trebuie reintrodusa pedeapsa cu moarte aici in Serbia! Da, asa masacru nu s-a intamplat niciodata la noi, un om normal n-ar fi putut sa faca asa ceva, doar un animal, politia a prins vinovatul dar nu spune cine este si de ce s-a intamplat”, ne-a spus un roman din Serbia, Alexa Balan

Un roman din Grebenat (Serbia) a fost rapit si apoi macelarit, ucigasul lui a fost prins la Biserica Alba

Surse:

[1] www.novosti.rs

 

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

Tendința petrecerilor minimaliste: mai multă joacă, mai puține brizbrizuri, aceeași bucurie

Deschideți orice rețea de socializare și veți fi bombardați de imagini ale unor petreceri pentru…

5 zile ago

22 Iulie 1910 – La Blaj, jandarmii unguri descing de brâie tricolore, peste 20 feciori şi fete şi le fac proces de contravenţie şi agitaţie

La 22 iulie 1910, în Blaj, unul dintre cele mai importante centre spirituale și culturale…

o săptămână ago

15 Iulie 1858- Au fost tipărite în Moldova, primele mărci poștale. Acestea erau vestitele “Cap de bour” a căror primă emisiune cuprindea patru timbre

15 iulie 1858 – „Cap de Bour”, prima marcă poștală românească, simbol al demnității și…

2 săptămâni ago

15 iulie 1514 – Înfrângerea de la Timișoara și sfârșitul marii răscoale țărănești conduse de Gheorghe Doja

La 15 iulie 1514, lângă Cetatea Timișoarei, se încheia unul dintre cele mai dramatice episoade…

2 săptămâni ago