Categories: Știri

TEORIE SOC: De ce s-a prabusit A320-ul Germanwings

Un Airbus A320 s-a prabusit ieri intr-o zona muntoasa din sudul Frantei. Nu la decolare, nu la aterizare, ci in plin zbor la altitudinea de croaziera. Informatia asta pare la fel de plauzibila ca rapirea lui Putin de catre martieni.

Cum? Cum e posibil ca un A320, pana ieri cel mai fiabil avion comercial din lume, sa cedeze in zbor de croaziera? Fara fenomene meteo periculoase, fără cenuşă vulcanică şi, aparent, fără o problemă tehnică majoră.

TEORIE SOC: De ce s-a prabusit A320-ul Germanwings

[tp_product id=”194103531″ feed=”396″]

Avionul a coborat de la 10 mii la 2 mii de metri în aprox. 9 minute. Asta inseamna o viteza verticala de aprox 890m/min. Nu este o viteza mare. Putem spune ca este chiar apropiata de viteza normala de coborare pentru tipul respectiv de avion. (1800 ft/min)

Traiectoria neschimbata si coborarea controlata indica o aterizare, nu o prabusire. O aterizare in stancile muntelui. Apropo de Putin si marţieni.

Citeste intreg articolul pe Nationalisti.ro

TEORIE SOC: De ce s-a prabusit A320-ul Germanwings, sursa imagine: nationalisti.ro

 

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

Călători între cer și înapoi

Frumoși călătoriîntre stele și ploivom fi.Neluați în seamă ca frunza de toamnă.Frumoși călători între cer…

3 zile ago

Partidul Glasul Neamului sărbătorește Ziua Națională a României la Galați, în fața Monumentului Eroilor (1916-1918)

În ziua sfântă de 1 Decembrie, când întreaga suflare românească își îndreaptă gândul către împlinirea…

4 zile ago

Comunicat. În legătură cu distrugerea troiței de la Tâncăbești

de Florin Dobrescu Mă numesc Florin Dobrescu și anunț public faptul că, în dimineața zilei…

6 zile ago

Înființarea Organizației Județene Tulcea a Partidului Glasul Neamului: un pas hotărât pentru demnitatea românească în Dobrogea

Înființarea Organizației Județene Tulcea a Partidului Glasul Neamului: un pas hotărât pentru demnitatea românească în…

7 zile ago

27 Noiembrie 1919 – Organele Siguranţei de stat au descoperit o organizaţie iredentistă din Arad, ce are denumirea de IME (Iredentista Magyar Egyesulet)

La 27 Noiembrie 1919 organele Siguranţei de stat au descoperit o organizaţie iredentistă din Arad,…

7 zile ago

Un an de represiune (2). TÂNCĂBEȘTI. O tradiție memorială inofensivă de 30 de ani. Documente inedite din ultimele 3 decenii

NOTA AUTORULUI: Imaginile au caracter strict documentar și istoric. Scopul publicării lor și a acestui…

o săptămână ago