Frau Merkel, mai dă-te dracu'! Nu poti incalca Constitutia Romaniei oricand ai tu chef!
Publicam comentariul postat de catre Tefeles Ionut la articolul Frau Merkel, mai dă-te dracu’! Nu poti incalca Constitutia Romaniei oricand ai tu chef!
“Politica se face murdar, incorect si in general trebuie sa lupti pentru ce vrei, insa cu siguranta nu se face pe Facebook“, spune Tefeles Ionut in comentariul sau postat pe site-ul glasul.info, insa probabil uita complet despre cum s-au castigat de fapt anul trecut alegerile in Romania si cum de a capatat Klaus Iohannis titulatura de “Presedintele Facebook”.
“Buna ziua,
Aveti perfecta dreptate cu acest articol, si sunt 100% de accord cu d-voastra, cu o mentiune insa.
Nu putem cere fara sa si oferim. Daca spuneti ca Angela Merkel incalca constitutia cand cere solidaritate, cum putem cere noi ca ei sa-si incalce principiile pe care se bazeaza spatiul Schengen?Nu tin cu strainii, sunt roman si imi doresc chia r foarte mult sa putem circula fara restrictii in Europa, insa trebuie privita problema din punct de vedere obiectiv.
Atata timp cat toate tarile accepta refugiati, ca parte a Uniunii Europene si noi suntem obligati sa-i acceptam. Nu se poate sa alegem regulile care ne convin, si care nu sa sarim sus si tare ca incalca Constitutia Romaniei.
Putem conditiona desigur accesul refugiatilor de intrarea in spatiul Schengen, asta da, insa sa-i refuzam complet, pe chestii ca sunt musulmani, ca se rasuceste in mormant Stefan cel Mare, ca suntem tara crestina, etc. este f undamental gresit.
Va rog sa tineti cont de mentalitatea europeana privind Romania cu tpate problemele ei, si nu de inflacararea cu care unii pe Facebook isi sutin punctele de vedere.
Politica se face murdar, incorect si in general trebuie sa lupti pentru ce vrei, insa cu siguranta nu se face pe Facebook.
O zi buna.
P.S. Conform aceeasi Constitutii pe care o aparati, desi bag mana in foc ca nici unul dintre d-voastra nu stie ce scrie in ea, am dreptul la libera opinie, asa ca daca va ganditi sa ma injurati, ma doare la basca :))))”, a postat Tefeles Ionut
Glasul.info
[tp_product id=”194109103″ feed=”396″]
Alexandru Dimitrie Xenopol was born on March 24, 1847, in Păcurari, a settlement in Iași, the…
Programul manifestărilor din cadrul Zilelor Rezistenței 18-20 iulie 2025, Mănăstirea Sâmbăta de Sus Vineri 18.07:…
Experimentul Pitești nu este doar o pagină întunecată din istoria României, ci una dintre cele…
O pagină tragică din istoria Maramureșului, uitată și neglijată pe nedrept 27 Iunie 1944 -…
Pe 27 iunie 1849, Avram Iancu a trimis un răspuns oficial colonelului ungar Iosif Simonffy…
În perioada interbelică comuna Cuzdrioara ( acum în județul Cluj) făcea parte din județul Someș,…
Leave a Comment