Categories: Știri

ZIUA DE NASTERE A ROMANIEI, INTERZISA LA COTROCENI!

Klaus Iohannis este primul conducator de stat din istoria lumii, sper si ultimul, care refuza sa dea onorul cuvenit, zilei de nastere a natiunii pe care o conduce. Inscrisa in Calendarul Istoriei Nationale si rastignita pe sute de ani de suferinta si jertfe, aceasta zi este actul nostru de identitate in fata lumii si a lui Dumnezeu. In fata generatiilor viitoare!

Palatul Cotroceni nu este camera de dormit a lui Klaus Iohannis, este Resedinta Prezidentiala a Natiunii Romane, este locul unde trebuie sa se arboreze Tricolorul, sa se intoneze Imnul National, iar intreaga ceremonie de 1 Decembrie sa fie spre cinstirea si pomenirea martirilor si eroilor nostri, sangele lor fiind temelia si bolta din care s-a ivit fiinta nationala.

ZIUA DE NASTERE A ROMANIEI, INTERZISA LA COTROCENI!

Nesocotirea si sfidarea stravechilor legi ale stramosilor, dispretul si blasfemia, ofensa de neiertat si batjocorirea Zilei de nastere a Romaniei, ii retrag lui Klaus Iohannis dreptul de a mai reprezenta natiunea noastra. Nu este demn si moral de a mai purta insemnele voievozilor romani, destinul sau fiind acela de dascal.

Klaus Iohannis, Ziua Nationala a Romaniei se sarbatoreste prin ea insasi, este mai presus decat tine, are duhul infinit al vechilor si noilor spirite romanesti. Ramane zeitatea noastra tutelara!

Laurian Stanchescu, scriitor şi jurnalist

Sursa/Foto: magazincritic.ro

Laurian Stănchescu

Laurian Stănchescu, scriitor și jurnalist român.

Leave a Comment

Recent Posts

Țara mea Doina XXI (2)

Se scutur’ valuri de pământ Taine mari iar s-au cernut Frații tăi în arc grupați…

o zi ago

Deputat AUR: Denunţ ferm planul subversiv maghiar „Kós Károly”, derulat în judeţul Bacău, şi solicit intervenţia urgentă a autorităţilor române

"Denunţ ferm planul subversiv maghiar „Kós Károly”, derulat în judeţul Bacău, şi solicit intervenţia urgentă…

2 zile ago

CONTABILITATE „PROGRESISTĂ”- COTIDIANUL NOULUI MARX „ADEVĂRUL” I-A NUMĂRAT MILIARDARULUI ELON MUSK CÂTE MAȘINI A VÂNDUT ÎN EUROPA

COTIDIANUL NOULUI MARX „ADEVĂRUL” I-A NUMĂRAT MILIARDARULUI ELON MUSK CÂTE MAȘINI A VÂNDUT ÎN EUROPA: DACĂ MUSK FĂCEA…

4 zile ago

Invitație, EUGEN ALUPOPANU | ,,THERE IS A LANDSCAPE IN MY HEAD’’

Dragi iubitori ai artelor, stimați colegi, avem bucuria de a vă invita la vernisajul expoziției…

6 zile ago

Heraclit din Efes și învățătura sa

Pr. Mănescu Cătălin Vasile Viața și gândirea lui Heraclit Heraclit s-a născut în Efes (Asia…

o săptămână ago

Marșul pentru Viață – Sâmbătă, 29 martie 2025. Comunicat de presă

Sâmbătă, 29 martie 2025, în cadrul și la finalul campaniei „Luna pentru viață 2025”, va…

2 săptămâni ago