"Love Building" proiectat în cadrul programului Filme românești de azi, la ICR Budapesta, Foto: icr.ro/budapesta
Pe 27 iunie 2016, ora 19.00, Institutul Cultural Român Budapesta continuă programul „Filme românești de azi” cu proiecţia filmului artistic românesc „Love Building” (regizor Iulia Rugină, 2013), la sediul institutului.Filmul va fi proiectat cu subtitrare în limba maghiară.
“Love Building” îi are în distribuție pe: Alexandru Papadopol, Dorin Boguţă și Dragoș Bucur.
Reamintim că filmul a fost prezentat în premieră în Ungaria de Institutul Cultural Român Budapesta în cadrul „Săptămânii filmului românesc la Budapesta, 2014″.
Intrarea la proiecțiile de film este liberă în limita locurilor disponibile. Vă rugăm să vă confirmați intenția de participare laromankulturalis.intezet@upcmail.hu, până în 24 iunie 2016.
Sursa: icr.ro/budapesta
Jertfa din Bălan – 9 Septembrie 1940 În istoria neamului românesc sunt zile care dor…
9 Septembrie 1940 – Zalău, Sălaj O rană a istoriei românești care nu trebuie uitată…
Masacrul de la Trăznea, 9 Septembrie 1940: Ziua în care pământul românesc a sângerat Ziua…
8 Septembrie 1944 – Jertfa de la Luduș, jud. Mureș Istoria neamului românesc este plină…
Masacrul de la Ciumărna – 8 septembrie 1940 Jertfa unor români nevinovați pe altarul suferinței…
COMUNICAT DE PRESĂ Cerem demisia de urgență a Ministrului Educației, Daniel David! Națiunea română se…
Leave a Comment