O lume nebuna, nebuna! Un barbat s-a casatorit in Las Vegas cu propriul telefon!
Ce se intampla in Vegas, ramane in Vegas. Asta spune o zicala locala din Las Vegas, insa ceea ce s-a intamplat luna trecuta, atunci cand Aaron Chervenak din Los Angeles s-a casatorit cu propriul sau smartphone la capela Little Vegas, este ceva ce nu poate fi trecut chiar atat de usor cu vederea.
Asistenta care a participat la neobisnuita ceremonie din capela Little Vegas a fost socata sa auda cuvintele:
Dupa ce cu ceva timp in urma o tanara serios intoxicata cu ecstasy se iubea intens cu un copac, iata ca mai nou preferintele deviante ale oamenilor ne surprind din nou cu mult peste asteptarile noastre.
Michael Kelly a incercat sa explice alegerea facuta de Chervenak, spunand ca acesta de fapt vrea sa arate cat de mare este dependenta oamenilor fata de telefoane:
Din fericire, unirea „religioasa” dintre un telefon si stapanul sau nu vine cu nici un alt contract aditional cu firma de telefonie.
Deputatul AUR Mihail Neamțu, preşedintele Comisiei pentru cultură, arte şi mijloace de informare în masă,…
La data de 18 aprilie 1942 în comuna Viile Sătmarului s-a petrecut încă un eveniment…
La 17 aprilie 1916 în Birchiș, Caraș Severin, sătenii nu vor să voteze candidatul ungur.…
”O țară de oi merită un guvern de lupi?” (Edward R. Murrow) Suntem un popor…
Tribunalul Mehedinți a decis că refuzul Inspectoratului Școlar Județean Mehedinți de a acorda acreditare jurnalistică…
O situație cu adevărat inumană este relatată într-una dintre lucrările istoricului român Vasile Lechințan: în…
Leave a Comment