Mama unei gimnaste romance: "Se pregatesc de parada la Jocurile Olimpice de la Rio 2016 cu sportivi de 30 si 35 de ani, care reprezinta Romania?"
Ca si pentru multe din domeniile economiei si industriei romanesti, viitorul diverselor sporturi in Romania este unul incert. Din primii 100 de exportatori din Romania, numai doi sunt producatori cu capital 100% romanesc. La fel de rau stau lucrurile si in cazul sportului romanesc, acolo unde situatia este catastrofala, Romania fiind mai nou nevoita sa participe cu veteranii la Jocurile Olimpice de la Rio din acest an.
Situatia este remarcata si de catre mama unei gimnaste din Romania, care acuza conducerea Federatia Romana de Gimnastica (FRG) ca si-a “burdusit conturile pe spatele lotului national feminin timp de 4 ani”, iar azi se pregatesc de parada la Rio cu sportivi trecuti demult de varsta optima pentru performante sportive inalte, cu varste cuprinse intre 30-35 de ani.
Jertfa din Bălan – 9 Septembrie 1940 În istoria neamului românesc sunt zile care dor…
9 Septembrie 1940 – Zalău, Sălaj O rană a istoriei românești care nu trebuie uitată…
Masacrul de la Trăznea, 9 Septembrie 1940: Ziua în care pământul românesc a sângerat Ziua…
8 Septembrie 1944 – Jertfa de la Luduș, jud. Mureș Istoria neamului românesc este plină…
Masacrul de la Ciumărna – 8 septembrie 1940 Jertfa unor români nevinovați pe altarul suferinței…
COMUNICAT DE PRESĂ Cerem demisia de urgență a Ministrului Educației, Daniel David! Națiunea română se…
Leave a Comment