Economie

Posta Română valorifica spatiile nefolosite prin aducerea ATM-urilor in sediile urbane

Posta Română valorifica spatiile nefolosite prin aducerea ATM-urilor in sediile urbane

Aflata de ani buni pe o panta descendenta in ceea ce priveste valorificarea oportunitatilor si cu o activitate dezamagitoare, Compania Naţională Poşta Română vine dupa o serie de schimbari in forta in privind posturile de conducere din companie.

Dar Poşta Română nu se limiteaza doar la schimbarile in conducere ci a hotarat ca va valorifica reteaua de oficii postale situate in mediul urban, prin oferirea spre inchiriere a unor spatii destinate instalarii de automate bancare (ATM) oferind, astfel, clientilor posibilitatea de a efectua diverse operatiuni bancare.

Posta Română valorifica spatiile nefolosite prin aducerea ATM-urilor in sediile urbane

“Poşta Română vine în sprijinul clienţilor prin diversificarea activităţii şi a serviciilor oferite. Astfel, cei care vor trece pragul ofiicilor poştale, selectate la nivel naţional, vor putea să retragă bani de la ATM, să efectueze plăti sau să se informeze despre situaţia contului bancar.

Încercăm să oferim, pe zi ce trece, mai mult confort tuturor clienţilor care apelează la serviciile Poştei Române. Scurtăm timpii de aşteptare şi vrem să scutim clienţii de orice fel de drumuri suplimentare şi timp pierdut. În acest context, compania a trimis invitaţii către societăţile bancare care activează pe toată piaţa din România, iar condiţiile de colaborare urmează să fie stabilite în baza unor negocieri ulterioare.

Poşta Română este o companie naţională înfiinţată conform Legii 31/1990 nefiind o instituţie publică. Ea funcţionează pe gestiune economică, respectiv îşi constituie veniturile din contracte comerciale şi se autofinanţează.”, se arata intr-un comunicat de presa al companiei

Glasul.info

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

22 Octombrie 1940 – Ziua alungării preotului român Simion Mogoș din Ojdula. O rană adâncă în sufletul românesc al Ardealului

În toamna întunecată a anului 1940, odată cu impunerea rușinosului Dictat de la Viena, Ardealul…

2 zile ago

16 Octombrie 1897 – Ziua când a fi român și a nu-ți ascunde dragostea de țară însemna “agitație” împotriva statului

16 Octombrie 1897, Ziua în care “agitația” a însemnat iubire de neam La 16 octombrie…

6 zile ago

Partidul Glasul Neamului: „Unitatea suveranismului românesc, o datorie față de Neam și Țară”

COMUNICAT DE PRESĂ 0011/IS/PGN/17.10.2025 Partidul Glasul Neamului: „Unitatea suveranismului românesc, o datorie față de Neam…

6 zile ago

Vasile Slabu: “Acum suntem generația morții pentru că cei de la putere nu ne mai vor!”

Suntem într-o situație extremă în țară și poporul român este distrus din toate punctele de…

o săptămână ago

Partidul Glasul Neamului: „ANAF, jos labele de pe gemul nostru”

Comunicat de presă Partidul Glasul Neamului: „ANAF, jos labele de pe gemul nostru” Partidul Glasul…

o săptămână ago