Inca o bila neagra pentru DNA: Ludovic Orban a fost achitat de Instanta Suprema!
Inca o bila neagra pentru DNA: Ludovic Orban a fost achitat de Instanta Suprema!
Directia Nationala Anticoruptie tocmai a mai primit inca o bila neagra, liderul PNL, Ludovic Orban, fiind achitat definitiv de catre Instanta suprema. Un complet de judecata constituit din cinci judecatori de la Instanta Suprema a decis luni, 5 martie 2018, in cazul in care Ludovic Orban era acuzat ca ar fi solicitat finantare din partea lui Tiberiu Urdareanu, ca liderul PNL trebuie achitat definitiv.
Se ridica astfel niste mari intrebari cu privire la dosarul lui Ludovic Orban: a fost un dosar politic cum se vorbea pe la colturi intunecate, sau putem suspecta chiar alte interese ascunse asupra acestui caz?
Indiferent de solutia pronuntata de catre judecatori, o umbra teribila planeaza asupra DNA-ului. A fost sau n-a fost? Nu, nu este titlul unui film românesc de comedie satirica si drama, ci de activitatea atat de mult laudata de catre niste ambasadori controversati, a DNA-ului impotriva coruptiei.
Jertfa din Bălan – 9 Septembrie 1940 În istoria neamului românesc sunt zile care dor…
9 Septembrie 1940 – Zalău, Sălaj O rană a istoriei românești care nu trebuie uitată…
Masacrul de la Trăznea, 9 Septembrie 1940: Ziua în care pământul românesc a sângerat Ziua…
8 Septembrie 1944 – Jertfa de la Luduș, jud. Mureș Istoria neamului românesc este plină…
Masacrul de la Ciumărna – 8 septembrie 1940 Jertfa unor români nevinovați pe altarul suferinței…
COMUNICAT DE PRESĂ Cerem demisia de urgență a Ministrului Educației, Daniel David! Națiunea română se…
Leave a Comment