Tradatorii Romaniei

Numai dezastre nationale vor sa ne “reprezinte” in PE din Bruxellistan? Ciolos vrea sa fie europarlamentar!

Numai dezastre nationale vor sa ne “reprezinte” in PE din Bruxellistan? Ciolos vrea sa fie europarlamentar!

Dupa ce tocmai si-a lansat la apa “corabia” numita “Mișcarea România Împreună”, cu un manifest politic de inspiratie bolsevica, Dacian Ciolos ne anunta ca in viitorul apropiat intentioneaza sa candideze la europarlamentare.

Ca si cum bietei Românii nu i-ar fi deja de ajuns specimene de genul Monicai Macovei, Cristian Preda & comp., Ciolos vrea sa-si adauge si el numele pe lista celor care ne scuipa in “stil european” din plenul parlamentului din Bruxellistan?

“Vrem sa fie un partid de masa si sa-i reprezinte pe toti cei care pana acum au considerat ca n-are rost sa se amestece in politica sau ca politica nu e pentru ei, ca societatea trebuie condusa de altii si care in sfarsit, dupa ce s-a intamplat in ultimii ani si mai ales anul trecut, au inteles ca trebuie sa se implice”, a declarat Dacian Ciolos potrivit rfi.ro

Numai dezastre nationale vor sa ne “reprezinte” in PE din Bruxellistan? Ciolos vrea sa fie europarlamentar!

Fostul lider al asa zisului guvern tehnocrat, supranumit si “Guvernul Zero”, a mai dezvaluit pentru cei de la publicatia rfi.ro ca obiectivul formatiunii politice proaspat infiintate Mişcarea România Împreună, este acela de a putea forma un nou guvern dupa alegerile parlamentare din 2020.

Personal, noi credem ca de fapt Dacian Ciolos si ciracii sai se invart dupa niste noi sinecuri, sperand ca fortele oculte care trag sforile prin “operatiuni specifice” sa le procure din nou tehno-ratatilor niste scaune caldute. Manifestul politic de inspiratie bolsevica al partidului Mişcarea România Împreună ne intareste aceasta opinie cu privire la miscarea “ciolosista”:

România este statul tuturor cetățenilor săi, precum și a celor care aleg să trăiască pe teritoriul ei.

Prin urmare, în structurile sale politice, ei și interesele lor au nevoie de reprezentare proporțională, ca femei și bărbați, din perspectivă etnică, teritorială și după alte criterii considerate relevante în privința reprezentării și participării politice“, se arata in manifestul politic al celor de la Mișcarea România Împreună

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

4 Octombrie 1940 – Ziua în care Iulian Domșa, primul primar român al Zalăului, a fost alungat din propria sa țară

4 octombrie 1940 a rămas înscrisă cu durere în istoria Sălajului și a României. În…

o zi ago

4 Octombrie 1940 – Ziua Expulzărilor în Masă a Românilor din Ardealul de Nord care reprezentau coloana vertebrală a românismului

Istoria noastră poartă răni adânci, iar una dintre cele mai dureroase este legată de ziua…

2 zile ago

2 octombrie 1602 – Moartea lui Stroe Buzescu, “Cavalerul” de la Teișani și Jertfa pentru Țară

Istoria neamului românesc este presărată cu figuri de eroi care, prin sabia și credința lor,…

4 zile ago

2 octombrie: Sfântul Sfinţit Mucenic Ciprian; Sfânta Muceniţă Iustina fecioara

de: Pr. Ştefan Sfarghie – Ziarul Lumina Sfântul Sfinţit Mucenic Ciprian a trăit pe vremea împăratului Diocleţian (284-305)…

4 zile ago

29 septembrie 1944 – Jertfa românilor din Tărian, județul Bihor

Istoria neamului nostru e plină de momente de cumpănă, în care românii ardeleni au plătit…

7 zile ago

28 Septembrie 1940 – Calvarul românilor expulzați din Nord-Vestul Ardealului

Ziua de 28 septembrie 1940 rămâne înscrisă cu litere negre în istoria românilor din nord-vestul…

7 zile ago