Categories: Economie

După ce ți-o taie, vin apoi și-ți spun că… “luptă” pentru ea! Pensia românilor este iarăși țintă politică

După ce ți-o taie, vin apoi și-ți spun că… “luptă” pentru ea! Pensia românilor este iarăși țintă politică

Politicienii din România se bazează pe memoria scurtă a electoratului și mai ales pe firea neranchiunoasă pentru foarte mult timp a românului, iar uneori încearcă să-și piardă urma printr-o puzderie de migrări și traseisme de la un partid la altul, până amețesc măcar o anumită parte a potențialilor viitori alegători.

Aflăm de pildă că la Roman, liberalii se dedică politicilor … sociale! Păi naiba să vă mai înțeleagă! PSD-ul se declară partid de stânga dar este singurul partid din România care a inițiat si aplicat în ultima vreme niște măsuri cu adevărat de dreapta, iar ăștia care-și spun “de dreapta”, se urcă prin copaci să găsească liberalismul, căci de o bucată bună vreme par prin politicile lor mai roșii și mai radicali spre stânga decât până și cei mai înverșunați bolșevici de la începutul secolului trecut.

“La Roman PNL s-a dat cu pensionarii,asistații sociali știrbi care stau în calea fericirii tinerilor frumoși şi liberi”, scrie Cristi Nemțeanu pe facebook

Aaa, și mai este și reclama aceea tâmpită a lui Guran, legată tot de pensii: după ce a scris toate mizeriile pe care le-a scris de-a lungul timpului, acum vine el să ne “apere” pensiile. Curat murdar! Ăia care au dat bani pentru reclamă cred că nici nu înțeleg că atâta timp cât e promovată de Guran aia e considerată de mulți antireclamă! Păi dacă avertizarea sa este la fel de exactă ca aceea din aplicația pentru cutremure, atunci ne putem face griji cu adevărat în legătură cu pensiile noastre.

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

25 iulie 1857 – Compromisul franco-britanic care a pregătit nașterea României moderne

Într-un context european tensionat, marcat de rivalități imperiale și de aspirațiile naționale ale popoarelor aflate…

18 ore ago

24 Iulie 1772 – Știați că Moldova și Țara Românească au cerut unirea lor încă din anul 1772?

24 iulie 1772 – Prima voce colectivă pentru Unirea și Independența Țărilor Române În vara…

o zi ago

24 iulie 1849 – „Proiectul de pacificare” de la Seghedin – Prima apariție oficială a numelui „România” într-un document istoric

La confluența marilor frământări revoluționare ale anului 1848-1849, în mijlocul unei Europe zbuciumate de idealuri…

o zi ago

24 Iulie 1849 – Armata maghiară condusă de Jozef Bem este înfrântă de moții lui Avram Iancu la Roșia Montană

La 24 iulie 1849 armata maghiară condusă de Jozef Bem este înfrântă la Roșia Montană.…

o zi ago

23 Iulie 1859 – A apărut, la București, prima publicație a Armatei Române, “Observatorul militar, diariu, politicu și scientificu”

La 23 iulie 1859 avea loc nașterea presei militare românești: „Observatorul militar, diariu, politicu și…

2 zile ago

21 Iulie 1551 – Ziua când ungurii, prin Ioan Sigismund Zapolya, cedează stăpânirea Transilvaniei lui Ferdinand de Habsburg

Evenimentul petrecut la 21 iulie 1551, când Isabella a Ungariei și fiul ei, Ioan Sigismund…

4 zile ago