Categories: Știri

Digi 24 se prăbușește? I-au smuls penele și lui Turturică

Instabilitatea și concedierile continuă la Digi 24, Dan Turturică și Laurențiu Mihu fiind ultimele dintre numele date afară de la UM Digi 24.

Potrivit Paginademedia.ro, principalul motiv pentru concedierea șefilor site-ului Digi 24, Dan Turturică și Laurențiu Mihu, dar și a altor doi jurnaliști, Doru Cireașă (redactor economic) și Andreea Nicolae Scăeșteanu (redactor politic), a fost cel de ordin economic.

Grupul celor patru jurnaliști a ajuns la Digi 24 în decembrie 2015, fiind cu toții veniți de la România liberă, de pe niște poziții similare.

“Șefii site-ului Digi 24, Dan Turturică și Laurențiu Mihu, dați afară. De astăzi sunt în preaviz”, scriu și cei de la Hotnews pe facebook


Foto: facebook.com

Părerile opiniei publice față de ceea ce se întâmplă la Digi 24 sunt împărțite: în vreme ce unii jubilează, alții deplâng soarta postului și se întreabă ce se va întâmpla pe viitor cu politica editorială a postului.

Foto: facebook.com


Foto: facebook.com

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

CONVOCARE CONGRESUL PARTIDULUI GLASUL NEAMULUI

Brad, 12 septembrie 2026, Hunedoara În conformitate cu prevederile Art. 37–39 din Statutul Partidului Glasul…

o zi ago

Am revenit! De ce pensionarea personalului didactic mai devreme de 65 de ani?

De ce pensionarea personalului didactic mai devreme de 65 de ani? Acum, aproximativ 8 ani, ceream…

2 săptămâni ago

Tendința petrecerilor minimaliste: mai multă joacă, mai puține brizbrizuri, aceeași bucurie

Deschideți orice rețea de socializare și veți fi bombardați de imagini ale unor petreceri pentru…

3 săptămâni ago

22 Iulie 1910 – La Blaj, jandarmii unguri descing de brâie tricolore, peste 20 feciori şi fete şi le fac proces de contravenţie şi agitaţie

La 22 iulie 1910, în Blaj, unul dintre cele mai importante centre spirituale și culturale…

4 săptămâni ago

15 Iulie 1858- Au fost tipărite în Moldova, primele mărci poștale. Acestea erau vestitele “Cap de bour” a căror primă emisiune cuprindea patru timbre

15 iulie 1858 – „Cap de Bour”, prima marcă poștală românească, simbol al demnității și…

o lună ago

15 iulie 1514 – Înfrângerea de la Timișoara și sfârșitul marii răscoale țărănești conduse de Gheorghe Doja

La 15 iulie 1514, lângă Cetatea Timișoarei, se încheia unul dintre cele mai dramatice episoade…

o lună ago