Categories: Economie

Brand 100% Românesc: lumânări parfumate cu fitil de lemn de cireș, lucrate manual

“Sufletul lucrurilor este reprezentat de mirosul lor”. Acesta este mott-ul sub care se prezintă Rudimentar, un brand 100% românesc de lumânări parfumate cu fitil de lemn de cireș, suport de sticlă lucrat manual în România, turnate manual în Făgăraș, conținut 100% organic, parfumuri formulate unic, design propriu de ambalare din carton eco, maro natur și fir de iută.

Rudimentar Candles este o afacere locală, care a luat naștere dintr-o idee ambițioasă și care spune povestea unor lumânări handmade făcute în Făgăraș, ținutul mistic unde inevitabil ești cuprins de un sentiment de liniște interioară.

Rudimentar, lumânări parfumate
Foto: https://www.facebook.com/Atelierul-Simonei-830514250360967/

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

Țara mea Doina XXI (2)

Se scutur’ valuri de pământ Taine mari iar s-au cernut Frații tăi în arc grupați…

2 zile ago

Deputat AUR: Denunţ ferm planul subversiv maghiar „Kós Károly”, derulat în judeţul Bacău, şi solicit intervenţia urgentă a autorităţilor române

"Denunţ ferm planul subversiv maghiar „Kós Károly”, derulat în judeţul Bacău, şi solicit intervenţia urgentă…

2 zile ago

CONTABILITATE „PROGRESISTĂ”- COTIDIANUL NOULUI MARX „ADEVĂRUL” I-A NUMĂRAT MILIARDARULUI ELON MUSK CÂTE MAȘINI A VÂNDUT ÎN EUROPA

COTIDIANUL NOULUI MARX „ADEVĂRUL” I-A NUMĂRAT MILIARDARULUI ELON MUSK CÂTE MAȘINI A VÂNDUT ÎN EUROPA: DACĂ MUSK FĂCEA…

5 zile ago

Invitație, EUGEN ALUPOPANU | ,,THERE IS A LANDSCAPE IN MY HEAD’’

Dragi iubitori ai artelor, stimați colegi, avem bucuria de a vă invita la vernisajul expoziției…

7 zile ago

Heraclit din Efes și învățătura sa

Pr. Mănescu Cătălin Vasile Viața și gândirea lui Heraclit Heraclit s-a născut în Efes (Asia…

o săptămână ago

Marșul pentru Viață – Sâmbătă, 29 martie 2025. Comunicat de presă

Sâmbătă, 29 martie 2025, în cadrul și la finalul campaniei „Luna pentru viață 2025”, va…

2 săptămâni ago