Daniel Dragomir: Țara asta nu se mai face bine? GDS vă invită pe 17 aprilie să-l onorați pe Augustin Lazăr
Fostul ofițer SRI Daniel Dragomir publică pe contul său de socializare un document incredibil, o invitație a celor de la Grupul de Dialog Social, pentru ziua de 17 aprilie, pentru a participa la o ceremonie de decernare a unui premiu pentru procurorul general Augustin Lazăr.
“Dacă aveți plăcerea, alături de Grupul de Dialog Social, pe 17 aprilie să il onorați pe ”luptătorul anti-comunist și apărator al drepturilor omului” Lazăr.
Augustin Lazăr. Un om între oameni.
Țara asta nu se mai face bine.”, a scris Daniel Dragomir pe facebook
Inițiativa celor de la GDS seamănă destul de mult cu încercarea Ambasadei SUA la București de a se transforma în proptea pentru Laura Codruța Kovesi, tocmai când aceasta primise o lovitură năucitoare de imagine, anunțând pe pagina de facebook a ambasadei că fosta șefă a DNA apare pe lista Universității Harvard cu femeile din 2019 care au avut contribuții semnnificative în justiție.
O viață dedicată demnității, muncii și independenței economice a statului român Într-o zi de toamnă…
La 10 octombrie 1848, revoluționarul maghiar Kossuth Lajos rostea cuvinte care aveau să devină simbolul…
În toamna sângeroasă a anului 1944, când Ardealul de Nord era din nou teatru de…
Acum 81 de ani, Armata Română a înscris o pagină de glorie în istoria neamului:…
4 octombrie 1940 a rămas înscrisă cu durere în istoria Sălajului și a României. În…
Istoria noastră poartă răni adânci, iar una dintre cele mai dureroase este legată de ziua…
Leave a Comment