Alexandru Cumpănașu, apel național: Vă rog să fiți alături de mine în solicitarea către membrii CSAT de a îl demite pe șeful STS!
Înfuriat față de ceea ce el numește “putregaiul din statul român“, Alexandru Cumpănașu, preşedintele Coaliţiei Naţionale pentru Modernizarea României, unchiul fetei ucise la Caracal, face un apel național: “Vă rog să fiți alături de mine în solicitarea către membrii CSAT de a îl demite pe șeful STS!” .
“Dragi prieteni, vă rog să fiți alături de mine în solicitarea către membrii CSAT de a ÎL DEMITE PE ȘEFUL STS!
Șeful STS trebuie să plece!!!. TREBUIE să continuăm PRESIUNEA pe putregaiul din statul român… ajutați-mă să plăteasca TOȚI. Orice like dat la postare va însemna un VOT pentru demiterea de urgență a șefului STS și anchetarea acestui individ arogant și inuman!
Până marți haideți să strângem cât mai multe “voturi” pentru demiterea lui! Voi cere lui Iohanis și Dăncilă demiterea în CSAT a șefului STS. Dar am nevoie să fiți alaturi! Statul ăsta a omorât-o pe Alexandra (dacă e moartă). Haideți să nu fie în van curajul acestei fetițe, care este o adevărată Cumpănașu!” , a scris pe facebook Alexandru Cumpănașu
În anul 1316, pentru a-şi asigura sprijinul clujenilor, Carol Robert de Anjou le-a acordat, prin…
Atacul „Cămășilor Albe”, Jertfă și biruință la Mărășești, 19 august 1917 Ziua de 19 august…
În zbuciumatul început de secol XX, când românii din Transilvania trăiau sub povara dualismului austro-ungar,…
17 August 1916 – „Nu mai sunt Carpații!” Strigătul lui Octavian Goga și jertfa României…
Anul 1849 a adus cu sine nu doar speranțele libertății născute din revoluția pașoptistă, ci…
Revoluția de la 1848 a aprins în toate provinciile românești flacăra libertății și a dreptății…
Leave a Comment