Pentru contribuția la evenimentele organizate în scopul creșterii prestigiului neamului românesc Societatea cultural-istorică “Mihai Viteazul” din Ploiești i-a acordat artistului Tudor Gheorghe o diplomă de excelență și o plachetă jubiliară ”100 de ani de la Marea Unire”.
“Comitetul Director al Societății cultural-istorice “Mihai Viteazul” din Ploiești a aprobat azi în unanimitate acordarea plachetei jubiliare ”100 de ani de la Marea Unire” și diploma de excelență marelui artist Tudor Gheorghe “pentru contribuția la evenimentele organizate de Societate în scopul creșterii prestigiului neamului românesc”, începând cu anul 1990!”, a scris pe facebook Mircea Cosma, președintele SCIMV
Acolo unde scuipă “boierii” vechii nomenclaturi bolșevice (n.r. vezi Atac furibund al progresiștilor globaliști împotriva lui Tudor Gheorghe: Tismăneanu, Caramitru și Funeriu dezlănțuiți!), vlăstare aduse în “scroturi de bolșevici”(n.r. așa cum spunea acum câteva zile Ninel Peia într-unul din articolele sale), tot acolo “sărută” și cei care încă mai simt românește și își doresc reunit întreg neamul românesc.
“Leprele se numesc, în ordine alfabetică: Teodor Baconschi (se știe, Baconschi este un nume vechi românesc…), Andrei Caramitru, Daniel Funeriu (al cărui nume se apropie straniu de cuvântul funerar, dar care pare român, căci trebuie să avem și noi trădătorii noștri) și Vladimir Tismăneanu (adus în scrot de bolșevicul de tat-su, Leonte Tismăneanu, la adăpostul tancurilor rusești, nicicând român).”, a scris Ninel PEIA
Frumoși călătoriîntre stele și ploivom fi.Neluați în seamă ca frunza de toamnă.Frumoși călători între cer…
În ziua sfântă de 1 Decembrie, când întreaga suflare românească își îndreaptă gândul către împlinirea…
de Florin Dobrescu Mă numesc Florin Dobrescu și anunț public faptul că, în dimineața zilei…
Înființarea Organizației Județene Tulcea a Partidului Glasul Neamului: un pas hotărât pentru demnitatea românească în…
La 27 Noiembrie 1919 organele Siguranţei de stat au descoperit o organizaţie iredentistă din Arad,…
NOTA AUTORULUI: Imaginile au caracter strict documentar și istoric. Scopul publicării lor și a acestui…
Leave a Comment