AUR renunță la senatorul Adrian CĂTANĂ din Comisia de Administrație și îl înlocuiește cu senatorul Vasilica POTECĂ
Marți, 12 septembrie 2023, în cadrul Ședinței Senatului, senatorul Claudiu Richard Târziu a anunțat de la tribuna senatului faptul că grupul parlamentar AUR îl înlocuiește pe senatorul Adrian CĂTANĂ din Comisia de Administrație cu senatorul Vasilica POTECĂ.
Cel din urmă, senatorul Vasilica POTECĂ, abia a împlinit o săptămână de când și-a anunțat demisia din PNL (n.r. după ce a activat 20 de ani în Partidul Național Liberal) și s-a înscris în AUR. Ciudată noua strategie a celor de la AUR: atrag cumva parlamentari de la alte partide prin promisiunea unor sinecuri în AUR?
Potecă Vasilică a ocupat de-a lungul timpului, cu sprijinul politic al PNL mai multe funcții importante în județul Hunedoara: prefect, subprefect, inspector, administrator public (Primăria Municipiului Deva), Director General Adjunct la SC Apa Prod Deva, Director Executiv în Consiliul Județean Hunedoara, etc
În anul 1316, pentru a-şi asigura sprijinul clujenilor, Carol Robert de Anjou le-a acordat, prin…
Atacul „Cămășilor Albe”, Jertfă și biruință la Mărășești, 19 august 1917 Ziua de 19 august…
În zbuciumatul început de secol XX, când românii din Transilvania trăiau sub povara dualismului austro-ungar,…
17 August 1916 – „Nu mai sunt Carpații!” Strigătul lui Octavian Goga și jertfa României…
Anul 1849 a adus cu sine nu doar speranțele libertății născute din revoluția pașoptistă, ci…
Revoluția de la 1848 a aprins în toate provinciile românești flacăra libertății și a dreptății…
Leave a Comment