Coruptie

Traian Basescu, premier? Or fi romanii chiar atat de sado-masochisti?

Adrian Radulescu, pariu cu Bogdan Chirieac: Traian Basescu, premier in doi ani .Un fost consilier prezidențial a pus pariu, in direct, cu analistul politic Bogdan Chirieac. 

Analistul politic Bogdan Chirieac a spus, la Romania TV, ca presedintele Traian Basescu nu mai are nicio sansa de revenire in planul politic pe o pozitie importanta, pentru ca este vechi si a ajuns de la un procent de 75% la unul de 6%, din care are slabe sanse sa mai creasca. Analistul considera ideea ca presedintele ar ajunge sa fie premier al Romaniei simple vorbe.

Traian Basescu, premier? Or fi romanii chiar atat de sado-masochisti?

Adrian Radulescu a spus, in direct, la Romania TV, ca pune pariu cu Bogdan Chirieac ca Traian Băsescu va ajunge la Palatul Victoria.

“Pun pariu cu dumneavoastra pe un suc ca Traian Basescu va fi premierul Romaniei în maximum doi ani”, a spus fostul consilier prezidential, la Romania TV.

Traian Basescu , premier? Oare sunt romanii chiar atat de sado-masochisti?

Sursa:

[1] http://www.dcnews.ro/

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

Despre proiectul de lege care prevede pedepsirea celor care agresează o femeie însărcinată și îi afectează copilul sau îl omoară

Victoria Stoiciu, vicepreședinte a celui mai important partid din coaliția de guvernare, și Oana Marinescu,…

8 ore ago

Care sunt consecințele unei națiuni confiscate de „eșalonul doi al Partidului Comunist Român”?

Care sunt consecințele unei națiuni confiscate de „eșalonul doi al Partidului Comunist Român”? O educație…

9 ore ago

18 septembrie 1940: În pădurea Zăuan, patru români sunt schingiuiţi şi mutilaţi de către soldaţi unguri şi apoi ucişi

În toamna neagră a anului 1940, după raptul teritorial al Ardealului de Nord prin odiosul…

13 ore ago

18 Septembrie 1940 – Masacrul de la Cosniciu de Sus, o rană nevindecată în istoria neamului românesc

În toamna sângeroasă a anului 1940, când Ardealul de Nord fusese smuls din trupul Ţării…

14 ore ago

17 septembrie 1906 – Surorile Boboc din Ilia Mureșană, eroinele panglicii tricolore

La 17 septembrie 1906, în satul Ilia Mureșană, două surori, Maria și Simina Boboc au…

o zi ago

17 Septembrie 1896 – Procesul de presă al „Tribunei”, o filă de jertfă pentru demnitatea românească

La 17/29 septembrie 1896, în Cluj, în fața Curții cu jurați, s-a judecat unul dintre…

o zi ago