Penalii UDMR beneficiaza de "clauza natiunii celei mai favorizate" si nu stim noi?, Marko Attila
Penalii UDMR beneficiaza de “clauza natiunii celei mai favorizate” si nu stim noi?
Marko Attila, parlamentar UDMR, nepotul lui Marko Bella, este cercetat in dosarul Alinei Bica( dosarul despăgubirilor acordate de Autoritatea Naţională pentru Restituirea Proprietăţilor).
Surpriza insa, procedurile de ancheta sunt blocate, deoarece mai sus numitul se afla, dupa spusele avocatului sau, sub protectia(!!!!) directa a lui Viktor Orban, Attila Marko, fugind in Ungaria chiar in ziua ridicarii imunitatii parlamentare.
Sa intelegem ca Ungaria face parte deja din Eurasia, sau ca Viktoras este un fel de dictator al unei republici bananiere de nu pot autoritatile noastre sa-l aduca de guler pe individ inapoi in tara pentru a fi arestat-anchetat?
Sau retelele Soros ii tin pe infractorii UDMR in brate? Sau toate astea la un loc (cu mentiunea ca in Ungaria nu se gasesc totusi banane decat la supermarket)?
De mentionat mai este faptul ca, etnicul maghiar, are deja o condamnare definitiva la inchisoare cu suspendare(!!!) dupa ce a restituit ilegal cladirea unei scoli apartinand statului roman, Bisericii Reformate.
Caracatita UDMR actioneaza nestingherita si in ceea ce priveste retrocedarile ilegale, nepotul lui Marko Bella fiind se pare o “cheie” importanta in acest sens.
Un fel de post-scriptum: drujba lui Attila Verestóy rupe cu dintii padurile romanilor. Printre altele, Verestóy este si secretarul comisiei parlamentare de control (???) a SRI…oameni unu si unu….
Sursa:
[1] Mihai TirnoveanuRadu Buţu: Spui despre tine că eşti un moldovean, născut şi crescut în Braşov, dar…
În România lucrurile au scăpat total de sub control. Românii nu mai sunt cei care …
Hristo Botev ( Христо Ботев) a fost un poet și revoluționar bulgar. Începând cu anul…
La 17 mai 1653 are loc Bătălia de la Finta, între armata moldoveană condusă de…
La 17 mai 1882 (n.r. pe stil vechi) a avut loc ceremonia de predare a…
Leave a Comment