Categories: AntiromanismEditorial

Boicotati presa antiromaneasca!

Pe cat de nociva este presa ruseasca si influenta ei in ambele state romanesti, pe atat de daunatoare este si o parte din mass media antiromaneasca din Romania. Sunt deja ani buni de cand antiromanismul din presa din Romania s-a intensificat, culminand uneori cu terfelirea valorilor cele mai sfinte si dragi etosului romanesc. Sunt multi dintre voi care au observat ca anumite trusturi de presa duc campanii indreptate impotriva valorilor istorice, culturale si spirituale ale poporului roman, avand ca scop estomparea sau stergerea definitiva a identitatii noastre nationale.

Boicotati presa antiromaneasca! Facem acest apel la dumneavoastra nu pentru a va lipsi de libertatea de a va alege dreptul la informare de oriunde v-ar face placere ci pentru a lovi tocmai acolo unde ii doare mai tare pe cei care detin aceste trusturi de presa cu pronuntate interese antiromanesti.

Ganditi-va putin doar la evenimentele recente de pe scena politica romaneasca si la finantarile din bani negri de care se bucurau pana acum trusturile de presa care au sustinut regimurile mafiote politice din Romania. Aceste regimuri mafiote care au distrus Romania pana acum s-au sprijinit foarte mult si pe umerii unor anumite trusturi de presa, pe umerii  unor anumiti “intelectuali” fara coloana vertebrala si fara pic de rusine pentru servilismul pe care l-au manifestat pentru un pumn de arginti.

Este destul sa va interesati pentru fiecare trust de presa in parte cine se afla in spatele acestora, cine sunt patronii, finantatorii sau actionarii acestora si o sa vedeti deja cu alti ochi aceasta problema si ca tot antiromanismul manifestat de catre trusturile lor de presa nu este deloc intamplator.

In ultima vreme, s-a intensificat propaganda antiromaneasca facuta de catre aceste trusturi de presa. Multi dintre voi le cunoasteti bine asa ca nu o sa dau nici un nume. Boicotati mereu propaganda lor si poate ca incetul cu incetul daca nu o sa dispara, poate ca macar unele dintre ele o sa treaca intr-un con de umbra. Ignorand si boicotand propaganda lor veti lovi in primul rand in ceea ce-i doare cel mai tare: rating, notorietate, castiguri financiare din publicitate.

Corupția din mass media românească

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

19 august 1316 – Ziua în care Clujul a devenit oraș scos din posesiunea Episcopiei Catolice de Alba Iulia

În anul 1316, pentru a-şi asigura sprijinul clujenilor, Carol Robert de Anjou le-a acordat, prin…

23 de ore ago

„Atacul Cămășilor Albe” – Epopee de curaj în ziua de 19 august 1917

Atacul „Cămășilor Albe”, Jertfă și biruință la Mărășești, 19 august 1917 Ziua de 19 august…

o zi ago

18 august 1906 – Un preot român în lanțuri pentru tricolor, cazul Traian Gașpar din Hezeriș

În zbuciumatul început de secol XX, când românii din Transilvania trăiau sub povara dualismului austro-ungar,…

2 zile ago

17 August 1916 – “Nu mai sunt Carpații!”. Asta exclama Octavian Goga la intrarea României în război

17 August 1916 – „Nu mai sunt Carpații!” Strigătul lui Octavian Goga și jertfa României…

3 zile ago

Flăcările urii peste Năsăud – Martiriul românilor ardeleni la 17 august 1849

Anul 1849 a adus cu sine nu doar speranțele libertății născute din revoluția pașoptistă, ci…

3 zile ago

Cheţani, 16 august 1848 – Când dreptatea țăranilor români a fost înăbușită în sânge și lanțuri

Revoluția de la 1848 a aprins în toate provinciile românești flacăra libertății și a dreptății…

4 zile ago