Statul roman nu acorda cetatenia romana pentru romanii din tarile vecine Romaniei dar se ofera sa primeasca 2000 de imigranti clandestini

Dupa ce ca au avut nesimtirea de a trada neamul romanesc si interesele Romaniei prin respingerea legii prin care se acorda mai usor cetatenia romana pentru etnicii romani din Serbia, Bulgaria, Ucraina, Republica Moldova, Ungaria sau din alte tari unde exista comunitati de romani, acum cei care “conduc” statul roman se arata dispusi sa preia  2000 de imigranti clandestini despre care nu stiu absolut nimic. Pana unde poate merge tradarea de tara in Romania? Am fost cumva oare si noi romanii consultati inainte sa se ia o asemenea decizie?

Statul roman nu acorda cetatenia romana pentru romanii din tarile vecine Romaniei dar se ofera sa primeasca 2000 de imigranti clandestini

Statul roman se erijeaza din ce in ce mai mult in dusmanul propriului sau popor si a propriului neam. Masurile luate pe banda rulanta impotriva cetatenilor romani de catre chiar cei care conduc statul roman, au condus la o depopulare severa a Romaniei, culminand in ultimii ani cu pierderea a peste 4 milioane de romani, plecati peste hoare in cautarea unui trai mai bun.

Acesti romani, plecati din tara cel mai probabil pentru ca aici nu-si mai puteau face un viitor si nu puteau duce o viata decenta, reprezinta ei insisi niste refugiati care au fost intampinati prin multe tari europene cu ostilitate si umiliti in cele mai josnice moduri pentru niste locuri de munca care cel mai adesea erau si foarte prost platite in comparatie cu salariile platite celor care faceau parte din populatiile autohtone din acele tari.

In acest context, cand tie ti-au plecat romanii din tara din cauza conditiilor mizerabile de pe piata locurilor de munca, din sanatate, din invatamant, din administratia locala si din multe alte domenii care au fost puse la pamant de indiferenta, hotia si prostia celor care se erijeaza in conducatorii Romaniei, ei se gandesc sa se “ofere” pentru a gazdui imigranti clandestini?

Ca si cum n-ar fi fost de ajuns, generalul in izmene cufurite, Gabriel Oprea, ne anunta mandru ca nu se putea ca “iubitii si stimatii” nostri demnitari sa mai stea cu salarii atat de mici, astfel ca s-a hotarat marirea considerabila a salariilor pentru anumiti demnitari, pentru ca acestia sa-si poata umple bine burdihanele, recipiente cu mult mai incapatoare decat capetele acestora.

Ce criterii de perfomanta ati indeplinit voi mai pezevenchilor pentru a merita dublarea sau triplarea salariilor? Voi chiar nu vedeti in ce hal ati adus aceasta tara? Voi chiar sunteti rupti total de realitatea cotidiana? Acum “va oferiti” sa inlocuiti romanii cu imigranti clandestini? Cat de tradatori si de mari lichele va mai puteti oare dovedi a fi?

 

Glasul.info

[tp_product id=”194111613″ feed=”396″]

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

View Comments

  • Elvetienii sunt consultati prin referendum pentru orice problema. La noi in astfel de cazuri, care au un grad destul de inlat de gravitate de ce nu se organizeaza un referensdum ??

  • Dupa cum merg lucrurile in tara, cred ca romanii vor deveni imigranti ai Americii! Poate acolo ne vom salva de musulmani!

Recent Posts

19 august 1316 – Ziua în care Clujul a devenit oraș scos din posesiunea Episcopiei Catolice de Alba Iulia

În anul 1316, pentru a-şi asigura sprijinul clujenilor, Carol Robert de Anjou le-a acordat, prin…

o zi ago

„Atacul Cămășilor Albe” – Epopee de curaj în ziua de 19 august 1917

Atacul „Cămășilor Albe”, Jertfă și biruință la Mărășești, 19 august 1917 Ziua de 19 august…

o zi ago

18 august 1906 – Un preot român în lanțuri pentru tricolor, cazul Traian Gașpar din Hezeriș

În zbuciumatul început de secol XX, când românii din Transilvania trăiau sub povara dualismului austro-ungar,…

2 zile ago

17 August 1916 – “Nu mai sunt Carpații!”. Asta exclama Octavian Goga la intrarea României în război

17 August 1916 – „Nu mai sunt Carpații!” Strigătul lui Octavian Goga și jertfa României…

3 zile ago

Flăcările urii peste Năsăud – Martiriul românilor ardeleni la 17 august 1849

Anul 1849 a adus cu sine nu doar speranțele libertății născute din revoluția pașoptistă, ci…

3 zile ago

Cheţani, 16 august 1848 – Când dreptatea țăranilor români a fost înăbușită în sânge și lanțuri

Revoluția de la 1848 a aprins în toate provinciile românești flacăra libertății și a dreptății…

4 zile ago