Categories: Știri

“Dreapta” bagata adanc pana la umar in buzunarul contribuabilului roman

“Dreapta” din politica romaneasca este constituita eminamente din indivizi care au parazitat toata viata lor bugetul de stat, fugind mereu cu limba de un cot dupa niste posturi caldute de sinecuristi.

Pe langa ipocrizia gretoasa de-a dreptul care le este caracteristica acestor lipitori scabroase legata de principiile ideologiei “de dreapta” te socheaza si lipsa de onoare si coloana vertebrala a celor mai multi dintre cei care afirma ca ei sunt “de dreapta”.

Care dreapta domnule? Aia adanc bagata pana la umar in buzunarele contribuabilului ca pana acum? In Romania nu exista nici o stanga si nici o dreapta, ci doar hoti si cotcari ce fura si cu dreapta si cu stanga!

“Dreapta” bagata adanc pana la umar in buzunarul contribuabilului roman

Noul Cod Fiscal a fost sustinut si votat chiar de catre PNL, iar mediul de afaceri din Romania il considera un Cod Fiscal bun, chiar daca mai exista si unele puncte care vor mai nemultumi anumite categorii. Cu toata coruptia de care poate fi acuzata guvernarea Ponta nu putem insa sa ne prefacem ca economia nu a dat in aceasta perioada si semnale pozitive. Mai mult, singurele motive pentru care se pun piedici acestui cod sunt de ordin politic. Daca masurile nu ar fi fost bune, PNL-PDL ar fi asteptat erodarea accelerata a guvernului, iar pe Victor Ponta l-ar fi lasat sa calce in strachini si sa plateasca oalele sparte, pentru ca mai apoi sa-si impuna un guvern al lor.

Banuiala noastra este ca aceste masuri sunt bune pentru economia romaneasca si acesta este de fapt principalul motiv si pentru agitatia din randul soparlelor PDL-iste. Cu cat te injura ticalosii si tradatorii de tara mai mult cu atat avem incredere ca este un semn bun. Iar Iohannis si-a aratat adevarata fata, el este dispus mereu pentru tradare nationala!

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

Ediție specială de Ziua Eroilor a revistei MAGAZIN CRITIC, 21 mai 2026

Cu prilejul Zilei Eroilor, avem onoarea de a oferi cititorilor acest număr special al revistei,…

4 zile ago

A apărut numărul 93 al revistei MAGAZIN CRITIC

Într-o lume în care zgomotul acoperă tot mai des adevărul și cultura, Magazin Critic continuă…

o săptămână ago

COMUNICAT DE PRESĂ: Euro Education Federation susține inițiativa privind dezbaterea publică referitoare la reglementarea și interzicerea jocurilor de noroc în Municipiul Târgu Jiu

Euro Education Federation salută organizarea dezbaterii publice anunțate de Primăria Municipiului Târgu Jiu pentru data…

3 săptămâni ago

Replica Fundației Ogoranu la articolul tendențios publicat de Alba 24 despre manifestările comemorative de la Galtiu.

Drept la replică al președintelui Fundației, dl Coriolan Baciu, referitor la articolul publicat în 2 mai…

3 săptămâni ago