Categories: Știri

Nu suntem buni de Schengen? Atunci nu suntem buni nici de cota de imigranti ilegali!

Invitat la emisiunea “Vorbeşte liber” de pe TVR 1, Mircea Geoana a declarat ca Romania ar trebui sa faca o identificare si o triere atenta a imigrantilor care sunt cu adevarat refugiati de razboi, refuzandu-i in acelasi timp pe imigrantii clandestini, fix asa cum Europa a refuzat accesul romanilor in spatiul Schengen. Nu suntem buni de Schengen? Atunci nu suntem buni nici de cota de imigranti ilegali!

Nu suntem buni de Schengen? Atunci nu suntem buni nici de cota de imigranti ilegali!

[one_half]
Clip MP3 FM Music Player – $4.65
[/one_half]“In problema imigratiei, eu le-as spune celor din Europa: nu suntem buni de Schengen, nu suntem buni nici de cota”, a declarat Mircea Geoana in timpul emisiunii “Vorbeşte liber” de pe TVR 1

“Tarile europene care au refuzat accesul Romaniei in spatiul Schengen au fost profund nedrepte cu noi.A fost o chestie politica, am fost folositi drept tapi ispasitori pentru probleme de alta natura, si Romania a investit enorm, bani europeni, banii nostri, si avem frontiere aparate si destul de sigure.”, a mai adaugat Mircea Geoana

Glasul.info

Foto: captura TV B1.ro

 

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

De ce pune toată lumea acid salicilic pe față? Răspunsul unui dermatolog

Dacă ai petrecut măcar câteva minute în fața raftului de cosmetice sau pe un forum…

4 zile ago

9 Iunie 1818 – Primul zbor cu un balon cu aer cald care zboară deasupra Bucureștiului. Aerostatul a fost numit “bășica lui Vodă Caragea”

În primele decenii ale secolului al XIX-lea, Bucureștiul începea să cunoască influențele civilizației occidentale, iar…

5 zile ago

8 Iunie 1897 – Români amendați la Șomcuta Mare pentru că au cântat în limba română

8 iunie 1897 - Șomcuta Mare. Dr. N. Nilvan si Vasile Dragos sunt pedepsiți cu…

7 zile ago