Categories: Antiromanism

Adrian Papahagi despre Alina Mungiu Pippidi: “Komisarii sovietici ar fi mici copii fața de acest monstru de aroganta, intoleranta si ideologie tampa”

Clujeanul Adrian Papahagi a lansat pe contul sau de Facebook un atac vehement la adresa sorosistei Alina Mungiu-Pippidi, dupa ultimele interventii publice ale acesteia prin care a sfidat opinia publica din Romania prin afirmatiile sale, comparand-o cu oribilii comisari ideologici sovietici care au terorizat milioane de romani la mijlocul secolului trecut. Facand o scurta analogie intre “ideologia tampa” a propagandei sorosiste si actiunile coruptilor din Romania, Adrian Papahagi declara ca prefera ca Romania sa fie mai degraba condusa de “pisicheri corupti” precum Vanghelie decat de un “monstru de aroganta, intoleranta si ideologie tampa” precum Alina Mungiu-Pippidi.

Citandu-l pe Adrian Papahagi: “vreun bou cu basca” nu stim sigur inca sa fi vazut pana acum, insa de o vaca invelita cu fular stim cu totii.

“Nu as vrea sa traiesc intr-o tara in care Alina Mungiu si gasca ei unita, salvatoare si curata sa fie la putere. Komisarii sovietici ar fi mici copii fata de acest monstru de aroganta, intoleranta si ideologie tampa.
Dupa ce ne-ar darama bisericile, ne-ar confisca pruncii, ne-ar vari lesa securista direct in creier, nu doar in mailuri si in telefoane, ne-ar da afara de la catedre si ne-ar baga la puscarie, la reeducare, s-ar gasi vreun bou cu basca, promovat ideolog oficial, care sa ne explice ca nu e mare lucru.
Prefer ca Romania sa fie condusa de pisicheri corupti. Vanghelie e de o mie de ori preferabil lui Mungiu: incultura lor esentiala este aceeasi, doar gradul de alfabetizare difera. Vanghelie macar e mai tolerant si mai simpatic.”, a postat Adrian Papahagi pe contul sau de Facebook

[tp_product id=”194103891″ feed=”396″]

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

Călători între cer și înapoi

Frumoși călătoriîntre stele și ploivom fi.Neluați în seamă ca frunza de toamnă.Frumoși călători între cer…

2 zile ago

Partidul Glasul Neamului sărbătorește Ziua Națională a României la Galați, în fața Monumentului Eroilor (1916-1918)

În ziua sfântă de 1 Decembrie, când întreaga suflare românească își îndreaptă gândul către împlinirea…

2 zile ago

Comunicat. În legătură cu distrugerea troiței de la Tâncăbești

de Florin Dobrescu Mă numesc Florin Dobrescu și anunț public faptul că, în dimineața zilei…

4 zile ago

Înființarea Organizației Județene Tulcea a Partidului Glasul Neamului: un pas hotărât pentru demnitatea românească în Dobrogea

Înființarea Organizației Județene Tulcea a Partidului Glasul Neamului: un pas hotărât pentru demnitatea românească în…

5 zile ago

27 Noiembrie 1919 – Organele Siguranţei de stat au descoperit o organizaţie iredentistă din Arad, ce are denumirea de IME (Iredentista Magyar Egyesulet)

La 27 Noiembrie 1919 organele Siguranţei de stat au descoperit o organizaţie iredentistă din Arad,…

5 zile ago

Un an de represiune (2). TÂNCĂBEȘTI. O tradiție memorială inofensivă de 30 de ani. Documente inedite din ultimele 3 decenii

NOTA AUTORULUI: Imaginile au caracter strict documentar și istoric. Scopul publicării lor și a acestui…

6 zile ago