Categories: Actualitate

COLIVĂ LA SĂRBĂTOAREA ZILEI DE NAŞTERE A LUI BRÂNCUŞI!

NEBUNILOR! IGNORANŢILOR! ANALFABEŢILOR! IDIOŢILOR!

Autorităţile din Târgu Jiu au înnebunit, confundă ziua de naştere a lui Brâncuşi cu ziua lui de moarte. Astăzi (19 februarie) este ziua de naştere a lui Brâncuşi, nu este ziua în care a murit, aceea este pe 16 martie. Brâncuşi trebuia celebrat, sărbătorit astăzi, în schimb autorităţile gorjene l-au comemorat. Au adus colivă la ziua de naştere a lui Brâncuşi. Atât de imbecili să fiţi? DA!

Voi vă sărbătoriţi ziua de naştere cu colivă? Idioţilor, de ziua voastră de naştere oferiţi colivă invitaţilor? De ziua voastră vă aprindeţi lumânări?

Laurian Stănchescu, scriitor şi jurnalist român.

Foto: Narcis Dajupandurul.ro

COLIVĂ LA SĂRBĂTOAREA ZILEI DE NAŞTERE A LUI BRÂNCUŞI!

Laurian Stănchescu

Laurian Stănchescu, scriitor și jurnalist român.

Leave a Comment

Recent Posts

Țara mea Doina XXI (2)

Se scutur’ valuri de pământ Taine mari iar s-au cernut Frații tăi în arc grupați…

3 zile ago

Deputat AUR: Denunţ ferm planul subversiv maghiar „Kós Károly”, derulat în judeţul Bacău, şi solicit intervenţia urgentă a autorităţilor române

"Denunţ ferm planul subversiv maghiar „Kós Károly”, derulat în judeţul Bacău, şi solicit intervenţia urgentă…

3 zile ago

CONTABILITATE „PROGRESISTĂ”- COTIDIANUL NOULUI MARX „ADEVĂRUL” I-A NUMĂRAT MILIARDARULUI ELON MUSK CÂTE MAȘINI A VÂNDUT ÎN EUROPA

COTIDIANUL NOULUI MARX „ADEVĂRUL” I-A NUMĂRAT MILIARDARULUI ELON MUSK CÂTE MAȘINI A VÂNDUT ÎN EUROPA: DACĂ MUSK FĂCEA…

6 zile ago

Invitație, EUGEN ALUPOPANU | ,,THERE IS A LANDSCAPE IN MY HEAD’’

Dragi iubitori ai artelor, stimați colegi, avem bucuria de a vă invita la vernisajul expoziției…

o săptămână ago

Heraclit din Efes și învățătura sa

Pr. Mănescu Cătălin Vasile Viața și gândirea lui Heraclit Heraclit s-a născut în Efes (Asia…

2 săptămâni ago

Marșul pentru Viață – Sâmbătă, 29 martie 2025. Comunicat de presă

Sâmbătă, 29 martie 2025, în cadrul și la finalul campaniei „Luna pentru viață 2025”, va…

2 săptămâni ago