Adrian Toader-Williams: "Segregati, fara educatie, devenim o ciurda teleghidata, mergand dupa talanga..."
“Segregati, fara educatie, devenim o ciurda teleghidata, mergand dupa talanga, usor de manipulat pe pasunea care in curand nici nu va mai fi nici a noastra. Cine determina viitorul natiunii noastre? Cine a ales de “si-a luat tara inapoi”? Cine a instalat actualul guvern profitand peste noapte de tragedia de la clubul Colectiv? Cu timpul vom afla raspunsurile (mai mult decat unul)”, a postat Adrian Toader-Williams pe contul sau de Facebook
Adrian Toader-Williams este un academician cu dubla cetatenie, romana si americana. S-a nascut la 20 aprilie 1956 la Medgidia, iar in 1978 a emigrat in SUA, facand parte dintre dizidentii politici din miscarea Paul Goma.
Incepand cu anul 1998, Adrian Toader-Williams s-a intors in Romania si s-a stabilit la Cluj Napoca, acolo unde si-a luat doua diplome de master, pentru ca in anul 2012 sa-si ia doctoratul la USAMV Cluj-Napoca. Din anul 2010 a devenit cercetator independent, abordand o gama larga de domenii de cercetare.
[alert-announce]”Segregati, fara educatie, devenim o ciurda teleghidata, mergand dupa talanga, usor de manipulat pe pasunea care in curand nici nu va mai fi nici a noastra. Cine determina viitorul natiunii noastre? Cine a ales de “si-a luat tara inapoi”? Cine a instalat actualul guvern profitand peste noapte de tragedia de la clubul Colectiv? Cu timpul vom afla raspunsurile (mai mult decat unul)”, a postat Adrian Toader-Williams pe contul sau de Facebook[/alert-announce]
Citeste si: Controlul maselor. Imbecilizarea bolsevica de acum jumatate de secol si imbecilizarea moderna a maselor
Prin intermediul unei puternice retele de plosnitarii ( a se citi ONG-uri, asociatii, fundatii, etc), a unor trusturi de presa si chiar si unii politicieni cumparati, George Soros si alte interese profund oculte care se ascund in spatele sau, manipuleaza opinia publica din Romania pentru a fi pro sau contra anumite cauze, bineinteles ca in functie de interese total straine Romaniei si poporului roman.
Suntem intoxicati zilnic prin intermediul diverselor canale de (dez)informare aservite unor interese profund oculte si total impotriva etosului romanesc. Si mai grav este faptul ca foarte putini dintre romani sunt constienti ca in aceste conditii societatea romaneasca trebuie sa se coaguleze, sa se uneasca impotriva atacurilor indreptate de ani buni impotriva identitatii poporului roman.
Glasul.info
Foto: facebook.com/adrian.toaderwilliams
Cu prilejul Zilei Eroilor, avem onoarea de a oferi cititorilor acest număr special al revistei,…
18 Mai 1942 Comuna Vânători . Refugiatul Golban Avram, în 18 Mai 1942 a fost…
La 18 mai 1904, în paginile cotidianului budapestan Budapesti Hírlap, apărea un articol care spunea…
Într-o lume în care zgomotul acoperă tot mai des adevărul și cultura, Magazin Critic continuă…
Euro Education Federation salută organizarea dezbaterii publice anunțate de Primăria Municipiului Târgu Jiu pentru data…
Drept la replică al președintelui Fundației, dl Coriolan Baciu, referitor la articolul publicat în 2 mai…
Leave a Comment