Categories: Imigranti

Eugen Tomac despre mega-moschee: “Doar daca Stefan cel Mare imi da dezlegare voi da autorizatie de constructie pentru moschee”

Candidatului din partea PMP la primaria Sectorului 1 din Bucuresti, Eugen Tomac, nu-i surade ideea construirii unei mega-moschei in capitala Romaniei si nu considerea oportuna ridicarea unui asemenea edificiu pentru ca “musumanii din Romania isi pot pastra credinta si fara a transforma Bucurestiul intr-un loc de pelerinaj pentru musulmanii din Europa”, informeaza Mediafax.

Eugen Tomac despre mega-moschee: ” Doar daca Stefan cel Mare imi da dezlegare voi da autorizatie de constructie pentru moschee”

“O spun public, asumat si fara patima. Nu consider oportuna ridicarea celei mai mari moschei din Europa in Sectorul 1 din Bucuresti.

Comunitatea musulmana din Romania isi poate pastra credinta si fara a transforma Bucurestiul intr-un loc de pelerinaj pentru musulmanii din toata Europa

Cand ajung primar, doar daca Stefan cel Mare imi da dezlegare voi da autorizatie de constructie pentru moschee”, spune Eugen Tomac intr-o postare de pe Facebook

 

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment
Share
Published by
Glasul.info

Recent Posts

28 Iulie 1919 – Ziua în care administrația românească a fost oficial instalată la Timișoara

După ani de dominație austro-ungară, urmată de o perioadă tensionată de ocupație sârbească, Banatul istoric,…

11 ore ago

27 Iulie 1600 – Mihai Viteazul, glasul Unirii și al dreptății pentru neamul românesc

Pe colina glorioasă a Albei Iulia, între zidurile ce aveau să găzduiască peste veacuri făurirea…

2 zile ago

26 Iulie 1919 – Ofensiva maghiară este înfrântă și se retrage dincolo de Tisa: Când Neamul și-a Răscumpărat Demnitatea cu Sabia

La 26 iulie 1919 ofensiva maghiară este înfrântă și se retrage dincolo de Tisa. Au…

3 zile ago

25 iulie 1857 – Compromisul franco-britanic care a pregătit nașterea României moderne

Într-un context european tensionat, marcat de rivalități imperiale și de aspirațiile naționale ale popoarelor aflate…

4 zile ago