Tradatorii Romaniei

Deutsche Welle il acuza pe Iohannis ca l-a “plagiat” pe Juncker

Deutsche Welle ACUZĂ: Iohannis dă copy paste din Juncker.  De altfel, declarația sa de presă este aproape identică în formă și conținut cu declarațiile președintelui Comisiei Europene, Jean-Claude Juncker. Anumite pasaje par scoase din chiar discursul despre starea Uniunii pe care acesta l-a susținut miercuri în Parlamentul European, scrie flux24.ro.

A devenit atat de limpede ca Romania este condusa din afara granitelor, incat vatafii mioritici nici macar nu mai depun efortul de a disimula acest lucru, luand si traducand pur si simplu directivele de inspiratie NKVD-ista sau orice alte indicatii pe care le primesc din afara tarii si anuntandu-le norodului.

Deutsche Welle il acuza pe Iohannis ca l-a “plagiat” pe Juncker

Sunt deja ani buni in care Romania nu mai are o viziune proprie aproape in nici un domeniu, atat politica interna cat si cea externa a romanilor fiind dictate din cancelarii externe. Romania este pur si simplu arendata si exploatata de catre multinationale si de catre unele dintre cele mai influente puteri ale lumii.

Niciodata n-au fost incalcate mai grav interesele cetatenilor romani ca in acesti ultimi ani, in care cei care ar trebuie sa apere Romania de la inaltimea si importanta functiilor lor sunt primii care tradeaza si afecteaza grav viitorul acestei natiuni.

Atata vreme cat pentru un inalt demnitar al Romaniei tara si natiunea sunt notiuni abstracte, iar pentru cel care detine cea mai inalta functie in stat nu se gaseste macar o persoana capabila care sa-i faca niste discursuri care sa nu para trase la indigo dupa cele ale liderilor din UE, atunci tarisoarei noastre i se anunta un viitor tare sumbru.

Glasul.info

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

4 Octombrie 1940 – Ziua în care Iulian Domșa, primul primar român al Zalăului, a fost alungat din propria sa țară

4 octombrie 1940 a rămas înscrisă cu durere în istoria Sălajului și a României. În…

19 ore ago

4 Octombrie 1940 – Ziua Expulzărilor în Masă a Românilor din Ardealul de Nord care reprezentau coloana vertebrală a românismului

Istoria noastră poartă răni adânci, iar una dintre cele mai dureroase este legată de ziua…

2 zile ago

2 octombrie 1602 – Moartea lui Stroe Buzescu, “Cavalerul” de la Teișani și Jertfa pentru Țară

Istoria neamului românesc este presărată cu figuri de eroi care, prin sabia și credința lor,…

3 zile ago

2 octombrie: Sfântul Sfinţit Mucenic Ciprian; Sfânta Muceniţă Iustina fecioara

de: Pr. Ştefan Sfarghie – Ziarul Lumina Sfântul Sfinţit Mucenic Ciprian a trăit pe vremea împăratului Diocleţian (284-305)…

3 zile ago

29 septembrie 1944 – Jertfa românilor din Tărian, județul Bihor

Istoria neamului nostru e plină de momente de cumpănă, în care românii ardeleni au plătit…

6 zile ago

28 Septembrie 1940 – Calvarul românilor expulzați din Nord-Vestul Ardealului

Ziua de 28 septembrie 1940 rămâne înscrisă cu litere negre în istoria românilor din nord-vestul…

6 zile ago