George Soros

Radu Moraru: “Ma simt manipulat fiindca am strigat #Rezist”

Radu Moraru: “Ma simt manipulat fiindca am strigat #Rezist”. Jurnalistul Radu Moraru vine si el sa confirme ceea ce noi tot spunem inca de cand au inceput aceste proteste: romanii au fost manipulati sa foloseasca #Rezist, care este un slogan folosit de o organizatie (n.r. #RESIST) ce exista de aproximativ trei decenii si are o stransa legatura cu Soros, desfasurand o activitate predominant anticrestina, pro gay, pro casatorii intre persoane de acelasi sex, etc.

” Interesant! #RESIST.org este anti-Trump, pro-căsătorii gay şi colaborează cu Soros!

Sincer, abia astazi am aflat ca #RESIST este o organizatie americana cu o existenta de 30 de ani si cu o activitate strins legata de Soros, anti-crestin convins!
Ma cam pune pe ginduri cam prin ce „coincidenta” s-a ajuns ca sloganul Revolutiei din 2017 sa poarte acelasi..

Nenicule Soros, ai incercat sa pui de-o confiscare?! Asa cum a pus laba neicusor Iliescu in ’89?!Sa fiti iubiti!“, scrie Radu Moraru

Radu Moraru: “Ma simt manipulat fiindca am strigat #Rezist!”

“Ramin la parerea ca Revolutia 2017 nu trebuie lasata la voia confiscarii! De catre niciun Soros sau Dragnea & Iohannis! Eu ma simt manipulat fiindca am strigat #Rezist! Fara sa stiu ca exact asta urla si aia din USA din gasca babei Hillarioate si a lui Soros anti-crestinul! Gata! Eu schimb sloganul! „Luptam pentru copiii nostri! Cu toti mafiotii!””, mai adauga Radu Moraru

De cand au inceput aceste proteste, multi dintre noi am pierdut prieteni buni, cu care pana acum ne-am inteles perfect, ba chiar unii dintre romani au avut dispute in familii din cauza acestui “#Rezist” folosit cu inconstienta de catre cei care s-au lasat manipulati.

 Probabil ca “ideologii” care se afla in spatele acestei manipulari rad pe infundate acum de cat de usor au putut fi manati romanii cu ajutorul unui slogan despre a carui semnificatie reala habar nu aveau.

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

Călători între cer și înapoi

Frumoși călătoriîntre stele și ploivom fi.Neluați în seamă ca frunza de toamnă.Frumoși călători între cer…

2 zile ago

Partidul Glasul Neamului sărbătorește Ziua Națională a României la Galați, în fața Monumentului Eroilor (1916-1918)

În ziua sfântă de 1 Decembrie, când întreaga suflare românească își îndreaptă gândul către împlinirea…

2 zile ago

Comunicat. În legătură cu distrugerea troiței de la Tâncăbești

de Florin Dobrescu Mă numesc Florin Dobrescu și anunț public faptul că, în dimineața zilei…

4 zile ago

Înființarea Organizației Județene Tulcea a Partidului Glasul Neamului: un pas hotărât pentru demnitatea românească în Dobrogea

Înființarea Organizației Județene Tulcea a Partidului Glasul Neamului: un pas hotărât pentru demnitatea românească în…

5 zile ago

27 Noiembrie 1919 – Organele Siguranţei de stat au descoperit o organizaţie iredentistă din Arad, ce are denumirea de IME (Iredentista Magyar Egyesulet)

La 27 Noiembrie 1919 organele Siguranţei de stat au descoperit o organizaţie iredentistă din Arad,…

5 zile ago

Un an de represiune (2). TÂNCĂBEȘTI. O tradiție memorială inofensivă de 30 de ani. Documente inedite din ultimele 3 decenii

NOTA AUTORULUI: Imaginile au caracter strict documentar și istoric. Scopul publicării lor și a acestui…

6 zile ago