O LECŢIE DE INTOLERANŢĂ - ACTIVIŞTII LGBT ATACĂ CONFERINŢA COALIŢIEI PENTRU FAMILIE DE LA TIMIŞOARA, Foto: captura video
O LECŢIE DE INTOLERANŢĂ – ACTIVIŞTII LGBT ATACĂ CONFERINŢA COALIŢIEI PENTRU FAMILIE DE LA TIMIŞOARA
Pe data de 8 martie 2017, la Timisoara, a fost organizata o conferinta intitulata „DEFINIREA CĂSĂTORIEI ȘI A FAMILIEI ÎN CONSTITUȚIA ROMÂNIEI”, un eveniment care a avut loc in AULA MAGNA A UNIVERSITATII DE VEST din Timisoara.
Desi majoritatea persoanelor prezente in sala la acest eveniment au avut un comportament decent si calm, conferinta a fost aproape constant perturbata de catre un grup organizat de activisti LGBT ce a avut o atitudine ostila, pe alocuri chiar cu violenta verbala, intrerupand in mod repetat discursurile celor care incercau sa sustina aceasta conferinta.
Jertfa din Bălan – 9 Septembrie 1940 În istoria neamului românesc sunt zile care dor…
9 Septembrie 1940 – Zalău, Sălaj O rană a istoriei românești care nu trebuie uitată…
Masacrul de la Trăznea, 9 Septembrie 1940: Ziua în care pământul românesc a sângerat Ziua…
8 Septembrie 1944 – Jertfa de la Luduș, jud. Mureș Istoria neamului românesc este plină…
Masacrul de la Ciumărna – 8 septembrie 1940 Jertfa unor români nevinovați pe altarul suferinței…
COMUNICAT DE PRESĂ Cerem demisia de urgență a Ministrului Educației, Daniel David! Națiunea română se…
Leave a Comment