Economie

Alexandru Petrescu: “Vazand ca Romania mergea in directia corecta, din punct de vedere economic si social, m-au facut sa vreau sa revin in tara”

Alexandru Petrescu: “Vazand ca Romania mergea in directia corecta, din punct de vedere economic si social, m-au facut sa vreau sa revin in tara, dupa aproape doua decenii de viata si de lucru in Marea Britanie”, a declarat ministrul pentru Mediul de Afaceri, Comert si Antreprenoriat din România pentru emerging-europe.com.

Ministrul pentru Mediul de Afaceri, Comert si Antreprenoriat din România, Alexandru Petrescu, a afirmat ca România lucreaza pentru solidificarea celei mai bune rate de crestere economica din Europa.

Cu toate ca acest progres al Romaniei este admirat la nivel european,  Alexandru Petrescu spune ca tara noastra inca mai are un drum lung pentru a ajunge acolo unde impactul asupra fiecarei persoane care lucreaza si locuieste in Romania sa fie unul imediat.

Alexandru Petrescu: “Vazand ca Romania mergea in directia corecta, din punct de vedere economic si social, m-au facut sa vreau sa revin in tara”

Poate una dintre cele mai interesante declaratii ale oamenilor politici din ultima vreme este cea a ministrului pentru Mediul de Afaceri, Comert si Antreprenoriat din România, Alexandru Petrescu:

[quote style=”4″ author=”Alexandru Petrescu”] “Vazand ca Romania mergea in directia corecta, din punct de vedere economic si social, m-au facut sa vreau sa revin in tara, dupa aproape doua decenii de viata si de lucru in Marea Britanie”[/quote]

Alexandru Petrescu a mai adaugat ca unul dintre gandurile sale de viitor este legat de pastrarea si stabilizarea acestei rate de crestere economica pe care a avut-o Romania in ultimii ani.

[info] Glasul.info[/info]

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

22 Octombrie 1940 – Ziua alungării preotului român Simion Mogoș din Ojdula. O rană adâncă în sufletul românesc al Ardealului

În toamna întunecată a anului 1940, odată cu impunerea rușinosului Dictat de la Viena, Ardealul…

2 zile ago

16 Octombrie 1897 – Ziua când a fi român și a nu-ți ascunde dragostea de țară însemna “agitație” împotriva statului

16 Octombrie 1897, Ziua în care “agitația” a însemnat iubire de neam La 16 octombrie…

7 zile ago

Partidul Glasul Neamului: „Unitatea suveranismului românesc, o datorie față de Neam și Țară”

COMUNICAT DE PRESĂ 0011/IS/PGN/17.10.2025 Partidul Glasul Neamului: „Unitatea suveranismului românesc, o datorie față de Neam…

7 zile ago

Vasile Slabu: “Acum suntem generația morții pentru că cei de la putere nu ne mai vor!”

Suntem într-o situație extremă în țară și poporul român este distrus din toate punctele de…

o săptămână ago

Partidul Glasul Neamului: „ANAF, jos labele de pe gemul nostru”

Comunicat de presă Partidul Glasul Neamului: „ANAF, jos labele de pe gemul nostru” Partidul Glasul…

o săptămână ago