Demagogie politica locala: vocali precum niste caini Bull Terrier pe plan local si smeriti precum pechinezii dupa ce ajung la Bucuresti, Foto: captura facebook.com
Demagogie politica locala: vocali precum niste caini Bull Terrier pe plan local si smeriti precum pechinezii dupa ce ajung la Bucuresti
Este un adevar incontestabil ca zona Moldovei a fost mai tot timpul ocolita de marile investitii de stat, fie ca vorbim de infrastructura, domeniul economic sau investitii de alta natura. Insa pentru acest incovenient provocat moldovenilor este si “meritul” politicienilor locali care fie nu au reusit sa se impuna pe plan politic si sa-si exercite influenta, fie dupa ce au ajuns pe o pozitie sau functie convenabila la Bucuresti “au uitat” complet sa reprezinte si sa apere si interesele regiunii Moldovei.
PNL-istul Marius Bodea de la Iasi intruchipeaza perfect un astfel de exemplu de demagogie politica locala, printr-o postare in care acuza lipsa de investitii din regiunea de Nord-Est a tarii.
Mda, vechea poveste pe care o cunoastem de acum pe de rost. Pe plan local sunteti vocali precum niste caini Bull Terrier, iar cand ajungeti la Bucuresti lasati urechile si cozile in jos precum niste bieti pechinezi. Vrem sa vedem un politician iesean care spune asta raspicat in fata intregii tari chiar la Bucuresti! Daca o spuneti acasa pe plan local, asta nu ramane decat o frectie cu otet la un picior de lemn.
Ia-te la tranta cu teleormaneanul la nevoie! Rupe-i mustata, fa ceva pentru a primi numaidecat si Moldova fonduri pentru investitii si pentru a nu mai fi ignorata mereu in aceasta privinta. Altfel tot acest scheunat nu ramane decat demagogie politica locala.
Sursa: Glasul.info
Ieri am fost la București, la Buftea, acolo unde Călin Georgescu era așteptat pentru a…
În toamna întunecată a anului 1940, odată cu impunerea rușinosului Dictat de la Viena, Ardealul…
16 Octombrie 1897, Ziua în care “agitația” a însemnat iubire de neam La 16 octombrie…
COMUNICAT DE PRESĂ 0011/IS/PGN/17.10.2025 Partidul Glasul Neamului: „Unitatea suveranismului românesc, o datorie față de Neam…
Suntem într-o situație extremă în țară și poporul român este distrus din toate punctele de…
Comunicat de presă Partidul Glasul Neamului: „ANAF, jos labele de pe gemul nostru” Partidul Glasul…
Leave a Comment