Marea Britanie

Un roman face greva foamei in fata ambasadei Marii Britanii. Florin Barbu: “Lasati-mi copiii sa vina acasa”

Un roman face greva foamei in fata ambasadei Marii Britanii. Florin Barbu: “Lasati-mi copiii sa vina acasa”.

De cand a inceput aceasta abominabila “moda” a confiscarii copiilor, in special din randul familiilor unor est europeni si oferirea acestor copii catre o asa zisa “adoptie” catre cupluri de homosexuali sau lesbiene, numerosi parinti au devenit victimele unui sistem abject din unele tari europene, care prin diferite pretexte deposedeaza copiii familiilor si ii plaseaza in institutii de stat sau ii ofera catre adoptie.

Sunt deja notabile cazurile familiilor Bodnariu si Smicala, insa un caz poate mai putin mediatizat este cel al lui Florin Barbu, romanului caruia autoritatile britanice i-au luat in urma cu trei ani copiii si i-au oferit catre adoptie unui cuplu de homosexuali englezi.

Un roman face greva foamei in fata ambasadei Marii Britanii. Florin Barbu: “Lasati-mi copiii sa vina acasa”

Daca in cazul abuzului institutional al autoritatilor din Norvegia impotriva copiilor familiei Bodnariu romanii au dovedit o mobilizare covarsitoare care a schimbat pana la urma soarta familiei Bodnariu si a copiilor, nu acelasi lucru se intampla insa si in cazul lui Florin Barbu, tatal celor doi minori din Marea Britanie dati spre adoptie de catre serviciile sociale britanice unui cuplu de homosexuali.

Florin Barbu, tatal natural al minorilor “confiscati” de catre serviciile sociale britanice a anuntat pe retelele de socializare ca va intra din nou in greva foamei. Barbatul mai apelase si inainte la aceasta forma extrema de protest, pentru a atrage atentia publica asupra cazului.

Un tribunal britanic a hotarat luni ca Andy (5 ani) si Diana (8 ani), doi minori cu cetatenie britanica, sa fie incredintati definitiv spre adoptie unui cuplu de homosexuali.

Impresionat de situatia lui Florin Barbu dupa 16 zile de greva foamei, scriitorul Laurian Stanchescu dezvaluie pe o retea de socializare ca starea de sanatate a romanului este deja alarmanta:

“Am chemat Ambulanța pentru domnul Florin Barbu, starea dânsului devine critică după 16 zile de GREVA FOAMEI.Diagnosticele sunt alarmante!” “Din cate am inteles pot ramane paralizat sunt ceva probleme cu nervi de la coloana..Discopatie Cervicală si Neuropatie…nu prea inteleg eu termeni acestia si ce au mai spus, cert e ca trebuie urgent repatrierea copiilor mei.” Comentariul aparține domnului Florin Barbu. 

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment
Share
Published by
Glasul.info

Recent Posts

3 August 1919 – Intrarea Armatei Române în Timișoara: un pas decisiv spre România reîntregită

La 3 august 1919, istoria Banatului și a întregii Românii Mari a cunoscut un moment…

7 ore ago

3 August 1929 – S-a creat “Regia autonomă a poștelor, telegrafelor și telefoanelor” (PTT)

3 August 1929 – Nașterea Regiei Autonome PTT, piatra de temelie a comunicațiilor moderne românești…

9 ore ago

2 August 1414 –  Alexandru cel Bun își asociază fiul la domnia Moldovei, pe Iliaș

2 August 1414 – Alexandru cel Bun își asociază fiul la domnie (Moldova).Domnitorul Alexandru cel…

o zi ago

31 iulie – Zi de sărbătoare pentru o româncă de suflet pentru noi: Elena-Carmen Popescu

31 iulie – Zi de sărbătoare pentru o româncă aleasă: Elena-Carmen Popescu Pe data 31…

4 zile ago

29 Iulie 1859 – Convenţia încheiată între Principele Cuza şi Directorul Emigraţiunii Kossuthiste. Cuza primea arme și muniție

29 iulie 1859 – O convenție discretă, dar strategică: Cuza și Kossuthiștii – o alianță…

5 zile ago

29 Iulie – Ziua Imnului Național al României. „Deșteaptă-te, române!” – Glasul veșnic al conștiinței noastre

29 Iulie – Ziua Imnului Național al României. „Deșteaptă-te, române!” – Glasul veșnic al conștiinței…

6 zile ago