Un steag al Ungariei a fost ars inaintea meciului de la Eurobasket
Un steag al Ungariei a fost ars inaintea meciului de la Eurobasket
Potrivit news.ro, un grup de cateva zeci de fani au incendiat un steag al Ungariei, inaintea meciului de baschet ce urma sa se desfasoare in Sala Polivalentă din Cluj-Napoca.
In mijlocul grupului format din cateva zeci de persoane, s-a dat foc unui drapel al Ungariei, in timp ce persoanele adunate in jurul sau strigau „Hai Romania”.
Fortele de ordine aflate in preajma Salii Polivalente din Cluj-Napoca au intervenit pentru a calma spiritele, identificand cateva persoane din grupul respectiv de fani.
[info]Cumpara de minim 250 de lei si primesti CADOU un rucsac![/info]Incepand de la ora 20:30, s-a desfasurat ultima disputa a zilei din Eurobasket intre Romania si Ungaria, la care au asistat peste 9000 de spectatori, 2000 de fani maghiari si peste 7000 de romani.
Echipa de baschet a Ungariei a castigat impotriva Romaniei cu scorul de 80-71, intr-un meci contand pentru Grupa C a Campionatului European de baschet masculin — FIBA Eurobasket 2017.
Sursa: Glasul.info
De ziua jertfei mă închin Purtând în suflet apăsarea Acelui timp mai greu ca marea…
Dintr-o lucrare a istoricului român Vasile Lechințan aflăm niște fapte absolut abominabile care s-au petrecut…
La mulți ani actorului și regizorului Emanuel Petran! Emanuel Petran s-a născut la data de…
Academia Română împlinește 159 de ani de la fondare Academia Română împlinește 159 de ani…
Vorbim de zeci de ani despre depolitizarea sistemului de educație și nu avem nici un…
Din când în când mai descoperim și mici minuni în România. DA, există și maghiari…
Leave a Comment