Imigranti

Silviu Crăescu, analist militar, despre migranti: “Am tras semnalul de alarmă printre primii in presa centrală si nimeni nu a facut nimic din contra serviciile si presa obedientă puterii m-au denigrat …”

Silviu Crăescu, analist militar, despre migranti :”Am tras semnalul de alarmă printre primii in presa centrală si nimeni nu a facut nimic, din contra serviciile si presa obedientă puterii m-au denigrat …”

La inceputul lunii septembrie a anului 2015, Silviu Crăescu, analist militar, reprezentant al International Center Criminal Intelligence de pe lângă American Diplomatic Mission for International Relation SUA, era printre primii care tragea un serios semnal de alarma cu privire la problema imigratiei ilegale cu care se va confrunta Europa.

Acum, dupa ce afirma ca fost denigrat de catre servicii si de catre “presa obedienta” puterii, analistul militar intervine si spune pe un ton categoric:

[alert-success]“Am tras semnalul de alarmă printre primii in presa centrală si nimeni nu a facut nimic, din contra serviciile si presa obedientă puterii m-au denigrat …”, a postat Silviu Crăescu pe Facebook[/alert-success]

Silviu Crăescu, analist militar, despre migranti :”Am tras semnalul de alarmă printre primii in presa centrală si nimeni nu a facut nimic, din contra serviciile si presa obedientă puterii m-au denigrat …”

Iata ce declara Silviu Crăescu, analist militar, intr-un articol publicat pe 9 septembrie 2015 de catre libertatea.ro:

[alert-success]“Cum îi vom reţine în ţara noastră? Îi arestăm? Ei au vrut din start să meargă în Germania, nu în România! Cred că trebuie să ne aşteptăm la următorul scenariu: vor fi aduşi în ţara noastră, cu cheltuielile de rigoare, apoi vor pleca din nou spre Occident, chiar şi pe jos – şi nu le vom putea face nimic. Mai mult, ce vrem să facem cu 6.351 de refugiaţi, de fapt? Îi strămutăm, îi colonizăm la noi, desigur. Dar Constituţia, la articolul 3, paragraful (4) spune: «Pe teritoriul statului român nu pot fi strămutate sau colonizate populaţii străine». Vreau să văd ce autoritate din România va semna un act de colonizare prin încălcarea Constituţiei… Cred că vin vremuri triste pentru toată lumea şi nimeni nu este pregătit pentru ele”, a declarat analistul militar Silviu Craescu pentru libertatea.ro in septembrie 2015[/alert-success]

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

De ce pune toată lumea acid salicilic pe față? Răspunsul unui dermatolog

Dacă ai petrecut măcar câteva minute în fața raftului de cosmetice sau pe un forum…

4 zile ago

9 Iunie 1818 – Primul zbor cu un balon cu aer cald care zboară deasupra Bucureștiului. Aerostatul a fost numit “bășica lui Vodă Caragea”

În primele decenii ale secolului al XIX-lea, Bucureștiul începea să cunoască influențele civilizației occidentale, iar…

6 zile ago

8 Iunie 1897 – Români amendați la Șomcuta Mare pentru că au cântat în limba română

8 iunie 1897 - Șomcuta Mare. Dr. N. Nilvan si Vasile Dragos sunt pedepsiți cu…

o săptămână ago