Știri

Klaus Iohannis recunoaste ca el sustine sistemul, acelasi sistem despre care Traian Basescu spune ca apartine unui stat mafiot!

Klaus Iohannis recunoaste ca el sustine sistemul, acelasi sistem despre care Traian Basescu spune ca apartine unui stat mafiot!

Cu ceva timp in urma, fostul presedinte al Romaniei, Traian Basescu, confirma intr-o inregistrare audio inedita ceea ce simtim si cunoastem din pacate multi dintre noi pe propria piele, anume faptul ca sistemul din umbra, statul paralel care conduce in Romania, este unul mafiot:

„Eu v-am spus de câteva ori, ăsta e stat mafiot, na, eu ştiu ce spun.”, spunea fostul presedinte Traian Basescu in acea inregistrare audio dezvaluita presei.

Dupa o asemenea dezvaluire, ar fi fost greu de crezut ca in viitorul apropiat presedintele tarii ar fi putut declara public ca el este sustinatorul unui asemenea sistem.

Klaus Iohannis recunoaste ca el sustine sistemul, acelasi sistem despre care Traian Basescu spune ca apartine unui stat mafiot!

Si totusi inimaginabilul se petrece pe plaiurile mioritice, dovedindu-ne ca la acest moment in lume Romania este cu adevarat taramul tuturor posibilitatilor, unde se intampla lucruri care intrec cu mult imaginatia umana, ca intr-o utopie devenita realitate.

„Este lesne de inteles de ce protesteaza românii fiindca abordarea pe aceste modificări in legislatia pe Justitie este, in primul rand, lipsita de transparenta, sunt si aici, culmea, schimbari care se doresc a fi facute impotriva sistemului si cred că aceasta abordare pe care o are PSD-ALDE in ultima vreme de a merge intotdeauna împotriva tuturor este o abordare total contraproductiva, iar românii bine au facut ca si-au spus părerea.”, a declarat Klaus Iohannis

Gura pacatosului adevar graieste, iar presedintele actual al Romaniei poate fi banuit de multe lucruri, numai nu si de faptul ca ar poseda foarte multa materie cenusie. Sau poate o fi declaratia prin care Iohannis se anunta oficial presedintele statului paralel si al „românilor sai”, nicidecum un mediator, asa cum este prevazut rolul sau in Constitutia Romaniei.

Glasul.info

Glasul.info

Portalul Românilor de Pretutindeni - pledoarie pentru panromânism Contact: redactie@glasul.info

Leave a Comment

Recent Posts

Student român discriminat la Oradea pentru că purta la gât un medalion cu lupul dacic

”O țară de oi merită un guvern de lupi?” (Edward R. Murrow) Suntem un popor…

3 zile ago

Justiția apără libertatea presei: ISJ Mehedinți obligat să acorde acreditare jurnalistică publicației independente eParadigme

Tribunalul Mehedinți a decis că refuzul Inspectoratului Școlar Județean Mehedinți de a acorda acreditare jurnalistică…

4 zile ago

9 Aprilie 1942 – Horthyștii unguri i-au înjugat pe premilitarii români la grapă și au grăpat cu ei 4 jugăre

O situație cu adevărat inumană este relatată într-una dintre lucrările istoricului român Vasile Lechințan: în…

6 zile ago

Anamaria GAVRILĂ: „Toți cei care sunt împotriva sistemului sunt cenzurați.Conturile lor sunt închise. Postările dispar”

Deputatul Anamaria Gavrilă reacționează printr-o scrisoare deschisă către TikTok și Facebook: Vrem transparență! "Toți cei…

o săptămână ago

7 Aprilie 1908 – Prigonirea tricolorului românesc. Preot osândit la închisoare pentru tricolorul românesc!

La data de 7 aprilie 1908 avea loc într-o comună din Arad un samavolnic act…

o săptămână ago

Grup infracțional organizat de hărțuitori online, sprijinit de autorități și presa progresistă

Un cont vechi de aproximativ 13 ani al redactorului nostru șef, Fandel Mihai, https://facebook.com/mihai.fandel, a…

o săptămână ago